Sprawa Amber Gold elektryzuje Polaków już od 2012 roku. Teraz, gdy władzę przejął PiS proces jej wyjaśniania wydaje się nabierać tempa. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma nadzieję na zakończenie śledztwa w taki sposób, aby jak najbardziej pogrążyć Platformę Obywatelską – wiadomo, że miał w nią swój wkład syn byłego premiera Michał Tusk. 

Poseł Platformy Krzysztof Brejza ma dla PiS niemiłą wiadomość. Ma on być w posiadaniu dowodów na związek Amber Gold z upadłymi już SKOKami (mają one swoją własną aferę), a przez to z PiS – założycielem firmy jest senator PiS Grzegorz Bierecki.

Brejza w rozmowie w TOK FM potwierdził, że jest w posiadaniu dokumentów potwierdzających związki firmy Marcina P. ze SKOKiem. Związkom tym zaprzecza obóz władzy.

–  Znalazłem też bardzo ciekawe wielostronicowe opracowanie dotyczące SKOK Stefczyka w siedzibie Amber Gold. Takie materiały były też kolportowane w obiegu wewnętrznym Amber Gold. Na pytanie, skąd one się tam wzięły, Marcin P. nie był wstanie tego wytłumaczyć. Okazuje się też, że wejście w branżę lotniczą nie było autorskim pomysłem Marcina P. – Musimy m.in. weryfikować postać trójmiejskiego biznesmena, o którego pytają posłowie PIS, a który rzekomo miał nakłonić Marcina P. do wejścia w linie lotnicze. Tak się składa, że ten człowiek do 2002 roku prowadził własny SKOK – powiedział Brejza.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również