Tego naprawdę jeszcze nie było. Para gejów-muzułmanów, 24-letni Jahed Choudhury i 19-letni Sean Rogan, wzięła ze sobą ślub. To pierwsza taka uroczystość na świecie. Jak jednak zwierzają się obaj panowie, żaden z nich nie miał dotąd łatwego życia. W swoich rodzinach zostali bowiem oskarżeni o świętokradztwo i bycie „ludźmi chorymi”.

Jahed już w szkole zmagał się z problemami ze względu na swoją orientację seksualną. Jego znajomi ze szkoły byli dla niego bezlitośni. Jak mówi, wyzywano go od świń i codziennie wysypywano na niego śmieci. Swojego ukojenia szukał wśród najbliższych. Ci także jednak nie akceptowali jego orientacji – kiedy dokonał coming-outu, rodzina kazała mu iść na terapię. Homoseksualizm Jaheda był dla nich chorobą.

Spokoju nie znalazł także w meczecie, do którego uczęszczał od lat. Imam powiedział mu, że ma zakaz wejścia do niej. Po skończeniu 22. roku życia, Jahed popadł w depresję i próbował popełnić samobójstwo. Pewnego dnia 17-letni Sean Rogan przypadkiem zauważył go w parku. Jahed siedział wtedy na ławce i płakał. 17-latek próbował pocieszyć mężczyznę. Tak zaczęła się ich znajomość, która wkrótce przerodziła się w uczucie.

Mężczyźni przeszło dwa lata są już ze sobą. Rodziny wyklęły ich, twierdząc, że ich związek jest ohydny. Ojciec Jaheda zagroził nawet, że zabije własnego syna i jego ukochanego. Nie przeszkodziło to parze we wzięciu ślubu. Na ceremonii, która odbyła się kilka dni temu w miasteczku Walsall, nie pojawili się ich najbliżsi. Jak mówi Jahed, było mu przykro, ale pogodził się już z nienawiścią ze strony rodziny.

– Oczywiście, że było mi przykro, ale już się z tym pogodziłem, że dla nich nie istnieje. Jestem szczęśliwy u boku Seana i mam nadzieję, że czeka nas wiele dobrych i szczęśliwych chwil – oświadczył 24-latek.

https://www.youtube.com/watch?v=IvUFiCozYlo

...

Zobacz również