Nowa kontrowersyjna decyzja niemieckiej partii rządzącej uderza w muzułmanki

Nowa kontrowersyjna decyzja niemieckiej partii rządzącej uderza w muzułmanki Źródło: fot. facebook (CSU)

Landtag Bawarii przyjął projekt ustawy o zakazie zasłaniania twarzy na terenie landu. Według niego, zakrywanie twarzy w budynkach użyteczności publicznej, uniwersytetach, szkołach, czy przedszkolach jest niekorzystnym, gdy chce się utrzymać społeczne bezpieczeństwo i spokój.

Zakaz ten obejmować ma wszystkich, bez wyjątku, nawet jeśli kłóci się to z ich religią czy poglądami.

- "Dobra komunikacja to nie tylko język, ale także wygląd, mimika i gesty. Stanowi ona podstawę współistnienia ludzi i naszego społeczeństwa. Prowadzi do zachowania wolności i demokratycznego porządku. Zakrywanie twarzy przeszkadza w tej komunikacji." - wytłumaczył kontrowersyjną decyzję Joachim Herrmann, przedstawiciel wiodącej w parlamencie niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, będący także ministrem spraw wewnętrznych Bawarii.

Zakaz przysłaniania twarzy ma obowiązywać także podczas wyborów. Zarówno urzędnik, jak i głosujący, będzie musiał pokazać swoją twarz w celu lepszej identyfikacji. Według Herrmanna, ma to zagwarantować wzrost poczucia bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania w kraju oraz ograniczyć ilość zamachów terrorystycznych czy napaści na mieszkańców landu.

Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna jest wiodącą partią Bundestagu. Jeśli wprowadzane przez nią kontrowersyjne zmiany odnoszą sukces w Bawarii, możemy się spodziewać prób wprowadzenia ich także w całym kraju. Szczególnie, że reprezentanci CDU/CSU są przekonani, że zmiany te przyniosą pozytywne skutki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News