To OSTATNIA taka miesięcznica smoleńska! PiS potwierdza

To OSTATNIA taka miesięcznica smoleńska! PiS potwierdza Źródło: fot. Youtube

Dziś środowiska związane z obozem władzy, a przede wszystkim z PiS obchodzą kolejną, 95. miesięcznicę katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Będzie to ostatnia taka miesięcznica smoleńska. Działacze partii Jarosława Kaczyńskiego potwierdzili te doniesienia.

Począwszy od 10 maja pamiętnego 2010 roku, pochody miesięcznicowe definiują pierwszą tercję każdego miesiąca. Dwa lud jeden dzień przed przemarszem Krakowskim Przedmieściem ustawiane są barykady i delegowani do stolicy policjanci. Wtedy także media nagłaśniają całą sprawę, wywołując krótkotrwałą, lecz intensywną burzę. Nowy wymiar miesięcznic, który nastąpił po przejęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę, zelektryzował opinię publiczną. Na myśl o miesięcznicach chyba każdy Polak, a na pewno mieszkaniec stolicy widzi przed swoimi oczyma emocjonujące bitwy z siłami porządkowymi, wynoszenie kontrdemonstrantów na czele z Władysławem Frasyniukiem czy nośne okrzyki, tak chętnie transmitowane przez wszystkie stacje telewizyjne.

PiS potwierdza! To ostatnia taka miesięcznica

Już za miesiąc w ósmą rocznicę katastrofy w Smoleńsku odsłonięty zostanie pomnik ku pamięci jej ofiar na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Tym zakończy się upamiętnianie tragedii, jakie dotąd znaliśmy. - Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej będzie gotowy 10 kwietnia. Za miesiąc chcemy, żeby rocznica tragedii smoleńskiej była okazją również do tego, żeby ten pomnik został odsłonięty -  powiedział mediom Jacek Sasin, z PiS. Nie oznacza to, że miesięcznice całkiem się zakończą. Najzagorzalsi zwolennicy hipotezy o zamachu nadal będą opłakiwać swoich zmarłych bliskich. Od 10 kwietnia nie będzie jednak żadnych pochodów an barierek w centrum Warszawy. - Natomiast w takiej formie, jak dotychczas na pewno te miesięcznice zakończą się wraz z odsłonięciem pomnika, co było pewnym celem również. Te miesięcznice były po to, żeby doprowadzić do tego, aby pamięć ofiar była w należyty sposób upamiętniona  - dodał Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
  1. Kaczyński chciał to ukryć. Ujawniono TAJNĄ listę poleceń, jest szokująca
  2. Nie żyje słynny, polski biznesmen. Wszyscy znamy jego firmę
  3. Gorbaczow szokuje! „Stoimy właśnie na krawędzi wojny jądrowej”
źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu