To ostatnia chwila by dostać pieniądze od rządu! Trzeba się pospieszyć
Bartłomiej Chudy - 30 Listopada 2018

To ostatnia chwila by dostać pieniądze od rządu! Trzeba się pospieszyć

300 plus, zwane powszechnie "wyprawką szkolną", to jeden z programów rządu wspierający rodziny z uczącymi się pociechami. By załapać się na wsparcie trzeba się pospieszyć!

300 plus przysługuje rodzinom, w których są uczące się dzieci do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności - 24 roku życia. Pomoc jest wypłacana raz na rok, w związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Nie przysługuje przedszkolakom i studentom. Program prowadzi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a koordynują podległe samorządom ośrodki pomocy rodzinie.

Ostatni dzwonek. Jak dostać 300 plus jeszcze na ten rok szkolny?

W odróżnieniu od programu 500 plus, tzw. "wyprawka szkolna" jest wypłacana niezależnie od dochodów. Na program łapią się więc wszystkie polskie rodziny z uczącymi się dziećmi. Po stosownym udokumentowaniu takiego stanu rzeczy przed pracownikami ośrodków pomocy rodzinie. Przytłaczająca większość rodzin - co wynika ze statystyk omówionych przez minister pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską - skorzystało z programu "Dobry Start". Spóźnialscy mają jeszcze szansę. Muszą zmobilizować się bardzo szybko.

Od jutra wnioski będą już nieważne

Dziś, to jest 30 listopada, upływa termin składania wniosków o 300 plus. Jest to ostatni termin na rozpatrzenie przez urząd dokumentów. Od jutra podobne wnioski będą już nieważne, co oznacza, że rodziny nie dostaną wyrównania na wydatki szkolne. Ci którzy nie zdążyli złożyć stosownego wniosku nie muszą rozkładać rąk. Dzięki formule internetowego formularza wystarczy dosłownie chwila koncentracji (na podanie zgodnych z prawdą danych). W przypadku zgłoszeń dziś, na ostatnią chwilę, trzeba wypełnić wniosek na rządowej platformie Empatia (empatia.mpips.gov.pl). O 300 plus można było również wnioskować w bankach, np. PKO BP.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
ŻubrNajśmieszniejsze wybryki uczniów. Humor zeszytów szkolnych [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
W wersji papierowej wniosek o 300 plus składało się tak samo jak dokumentację na świadczenie rodzinne, tzw. 500 plus. Fakt.pl zaznacza, że połowa wniosków została złożona przez internet. Świadczenie spotkało się z uznaniem społecznym. Wszystko wskazuje, że będzie wypłacane również w przyszłym roku. Uprawnionych do otrzymywania wyprawek szkolnych było 3,4 mln uczniów. Na realizację wyprawki szkolnej rząd przeznaczył w tym roku 1,4 miliarda zł.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PKO BP i wiele innych. Banki, w których złożysz wniosek o 300 plus
  2. Część rodziców straci 500 plus. Wyższa płaca minimalna odbierze im świadczenie
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
  5. PiS się tego nie spodziewał! Emeryturze dla matek przeciwne są… kobiety
PieniądzeCo nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News