To oni obalą rządy PiS-u? Nowa grupa wyjdzie masowo na ulice

To oni obalą rządy PiS-u? Nowa grupa wyjdzie masowo na ulice Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Tuż po objęciu władzy przez PiS największą grupą protestującą na polskich ulicach był KOD. Później pałeczkę przejęli Obywatele RP, którzy pojawiali się regularnie na kontrmiesięcznicach. Do opozycyjnej gry wkracza jednak właśnie całkowicie nowe środowisko, które żąda stanowczych zmian.

Sławomir Broniarz, pełniący funkcję prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego, zdecydował się na bardzo odważny krok. Już wkrótce na warszawskich ulicach dojdzie do ogromnego protestu, który właśnie ogłosił.

Nauczyciele przeciwko PiS

- ZNP mocą decyzji władz statutowych podjął decyzję zorganizowania 21 kwietnia ogólnopolskiej manifestacji nauczycieli i pracowników oświaty. Będzie ona miała miejsce w Warszawie przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej - poinformował działacz. - Manifestacja będzie przebiegała pod hasłem "Mamy dość!", bo mamy dość bardzo niskich zarobków, mamy dość złego ministra edukacji narodowej, mamy dość zmian bez konsultacji i akceptacji środowiska nauczycielskiego oraz niszczenia statusu zawodowego nauczycieli - dodał Broniarz.

Najważniejszy postulat

Co ciekawe, działacz zażądał także znaczącej podwyżki dla wszystkich nauczycieli. Chce bowiem, aby każdy z jego zawodowych kolegów zarabiał o 1000 zł więcej, niż do tej pory. Czas pokaże, ile osób realnie wyjdzie 21 kwietnia na ulice. Na ten moment możemy się jednak spodziewać gigantycznych protestów w całym kraju.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wściekły atak Godek na Owsiaka. „Używa dzieci do…”
  2. Opublikowano OSTATNIE zdjęcie Kaczyńskiego na pokładzie Tupolewa. Poruszające
  3. Rydzyk o oskarżeniach, że brał pieniądze z Amber Gold: Głupoty. My jesteśmy dzieci boże
Następny artykuł