Zofia Romaszewska jest legendą opozycji z czasów PRL. Zdaniem przeciwników Prawa i Sprawiedliwości ponownie w niesamowitym stopniu przysłużyła się Polsce.

Prezydent Andrzej Duda w czasie swojego oświadczenia przyznał, że decyzję o wecie pomogła podjąć mu właśnie Zofia Romaszewska. Miała mu powiedzieć, że w przeszłości prokurator generalny miał władzę nad sędziami i już nigdy nie powinno się to powtórzyć.

Sama zainteresowana z niebywałą skromnością twierdzi, że wcale nie miała tak wielkiego wpływu na prezydenta, jak on sam to przedstawił. Mówi, że zrobiła jedynie, to co do niej należało.

Jestem zaszczycona. Ale na pewno mój udział nie był tak duży, jak powiedział pan prezydent – mówi Zofia Romaszewska.

Nie kryje ona jednak swojej krytyki w kierunku polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy stoją za reformą sądownictwa. Jej zdaniem ustawy zostały sporządzone zbyt szybko bez należytego przygotowania.

Argumentów za wetem jest bardzo dużo, musielibyśmy rozmawiać godzinami, a teraz nie mam na to czasu. Ale główny argument był taki, że jedna osoba, prokurator generalny, nie może mieć tak dużej władzy – dodaje bohatera Solidarności.

źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również

Zobacz również