Zmarł wielki producent, twórca, dziennikarz i artysta. To jemu zawdzięczamy kultowy serial „Świat według Kiepskich”. Teraz odszedł, co zasmuciło jego bliskich, przyjaciół i wszystkich współpracowników.

Zmarł Jarosław Sander, wieloletni szef redakcji filmowej Telewizji Polsat. Od 20 lat był związany z tą stacją. O jego śmierci poinformował internetowy portal programu informacyjnego komercyjnego nadawcy polsatnews.pl. Sander zmarł w wieku 64 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy w żałobie. Uwielbiany polityk nie żyje. „Miał być naszym prezydentem”

Jemu zawdzięczamy „Świat według Kiepskich”

Jarosław Sander od wielu lat zajmował się produkcją filmową i telewizyjną. Do jego najważniejszych produkcji należy miedzy innymi kultowy serial „Świat według Kiepskich”, który od 1999 roku emitowany jest na antenie Polsatu. Obecnie emisja odbywa się w środy o 20.05.

Prócz tej kultowej produkcji, Sander ma na swoim koncie także wiele innych seriali stacji. To on wyprodukował lub współprodukował „Przyjaciółki”, „Samo życie”, „Pensjonat pod różą”, „Szpilki na Giewoncie” czy „Hotel 52”.

Przez wiele lat zasiadał w Radzie Promocji Filmu Polskiego. Dzięki niemu udało się wypromować wiele filmów i twórców, którzy być może nie mieli by żadnych szans na przebicie się w branży.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje gwiazda Notting Hill

Wielkie osiągnięcia Sandera

To jednak nie wszystko. Prócz produkcji i promocji artystów, Sander należy do współzałożycieli legendarnego Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Powstawały w nim filmy m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Feliksa Falka, Jana Jakuba Kolskiego i Janusza Kijowskiego.

– Nie było artysty, z którym nie dyskutowałby godzinami o sztuce filmowej podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. I tak zapamięta go środowisko filmowe – pożegnali go przyjaciele z polsatnews.pl

– Nie żyje Jarosław Sander producent telewizyjny i filmowy. Świat filmu i telewizji wiele mu zawdzięcza. Będzie teraz bez Niego dużo uboższy. Cześć Jego Pamięci – napisał na Facebooku Leszek Turowski z Polsatu.

ZOBACZ TAKŻE: Miała na swoim koncie 150 filmów. Nie żyje

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć


10 najbardziej przerażających miejsc na świecie [ZOBACZ!]