Wielu wydawać by się mogło, że od dłuższego czasu za wszystkie sznurki w polskiej polityce pociąga Jarosław Kaczyński. My jednak wiemy, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za większość decyzji. Znamy szarą eminencję polskiej polityki.

To on przekonał Kaczyńskiego do porzucenia większości kontrowersyjnych zapisów ordynacji wyborczej. Wiadomo było zawsze, że jest on bliskim współpracownikiem prezesa PiS, ale nikt by się nie spodziewał, że to szara eminencja polskiej polityki.

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński pogrzebany, właśnie ujawniono jego LOJALKĘ

Szara eminencja polskiej polityki

Rzadko pojawia się w mediach i unika wystąpień publicznych, a to jednak on, Marek Kuchciński ma spory wpływ na prezesa PiS. Marszałek Sejmu potrafi przekonać Kaczyńskiego do swoich racji. To za jego sprawą m.in. PiS zdecydowało np. o pozostawieniu jednomandatowych okręgów wyborczych w najmniejszych gminach, pozostawieniu decyzji o kształcie okręgów wyborczych w gestii samorządów oraz zmniejszeniu liczby komisarzy wyborczych. To właśnie on, nieznany przed wyborami z 2015 roku człowiek nagle zasiadł na trzecim, najważniejszym w państwie stanowisku. Jest to dowodem na jego wpływ na Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCA decyzja sądu ws. Obywateli RP! Kaczyński płonie

Źródło: wp.pl

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]


Te memy DOSKONALE podsumowują rok 2017!

...

Zobacz również