Media o tym milczą. Macedońscy dziennikarze poinformowali o dżihadystach wracających na Bałkany. Ich liczba szokuje! 

Państwo Islamskie cały czas traci kontrolowane przez siebie ziemie na Bliskim Wschodzie.

ZOBACZ TAKŻE: Terroryści mogą być wszędzie. Wypłynęła tajna umowa między ISIS i …

Islamiści wracają głównie na zachodnią część Bałkanów. To tereny z państwami, które już niedługo mogą przyłączyć się do Unii Europejskiej.

Szacuje się, że w latach 2012 -2017 ponad 5 tys. mieszkańców Europy wyjechało walczyć wspólnie z ISIS. Jedna piąta pochodzi z Bałkanów. Teraz na powrót zdecydowało się aż 300 dżihadystów.

 Goran Svilanovic, serbski minister spraw zagranicznych twierdzi, że problem z radykalizującymi się młodymi Bośniakami, Kosowianami czy Albańczykami bierze się z biedy i braku perspektyw na przyszłość. Według niego Unia Europejska musi wspierać finansowo te narody w celu przeciwdziałania skrajnym tendencjom.

Terroryści islamscy chcą opanować Bałkany

Szczególnie narażona na radykalizację muzułmanów jest Słowenia. Służby specjalne w tym kraju monitorują od lat różne organizacje islamskie. Ich działalność z każdym miesiącem stanowi olbrzymie zagrożenie zarówno dla Słowenii jak i Europy Zachodniej.

W internecie krążą filmy kręcone przez ISIS. Terroryści apelują na nich do „wyzwolenia Bałkanów” i „śmierci niewiernych”.

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Źródło: ndie.pl

...

Zobacz również