Papież na nartach? Watykan oficjalnie wystartuje na Olimpiadzie

Papież na nartach? Watykan oficjalnie wystartuje na Olimpiadzie

Choć może to brzmieć jak prima aprillisowy żart, Watykan naprawdę wystartuje na Olimpiadzie Zimowej. Reprezentacja najmniejszego państwa na świecie jest gotowa i już niebawem będziemy mogli zobaczyć ją w pełnej krasie.

To nie żart. Informację o udziale Watykanu w Olimpiadzie Zimowej potwierdził Podsekretarz Rady Papieskiej. Melchor Sanchez de Toca uda się do Korei Południowej wraz z delegacją watykańskich sportowców. ZOBACZ TAKŻE:  Słynny polski bokser aresztowany! Sam się wkopał

Watykan na Olimpiadzie

Choć trudno w to uwierzyć, w Pjongczangu naprawdę pojawią się watykańscy sportowcy. Delegacja wraz z Podsekretarzem zjawi się również na zgromadzeniu ogólnym Komitetu Olimpijskiego w roli obserwatora. To sytuacja zupełnie bezprecedensowa. Do tej pory Watykan obecny był na Olimpiadzie tylko raz. Teraz nie tylko jego reprezentanci pojawią się w Pjongczang ale wezmą również udział w zawodach.

ZOBACZ TAKŻE: Gigant zwija interes. Popularna sieciówka zamyka kolejne sklepy w Polsce Na reprezentację Watykanu składa się grupa 30 biegaczy. Są wśród nich zarówno kobiety jak i mężczyźni. Na co dzień pracują oni w watykańskich instytucjach. Udział delegacji w zawodach będzie symboliczny. Pozostaje on jednak wielkim wydarzeniem ze względu na swoją bezprecedensowość. Organizatorem drużyny jest Sekretariat Stanu. Za przedsięwzięcie odpowiada Papieska Rada do spraw Kultury.

Reakcja mediów

Już teraz drużyna nazywana jest w mediach żartobliwie "maratończykami papieża". Niektórzy internauci z kolei na informację o decyzji Watykanu zaczęli zadawać pytania o to, czy papież również weźmie udział w Olimpiadzie. - Już to widzę, papież na nartach - brzmi jeden z wielu przykładowych komentarzy, jakie znaleźć można w sieci. źródło: Wprost
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News