To nie żart! Uszkodzisz sobie mózg - zmienisz poglądy na...

To nie żart! Uszkodzisz sobie mózg - zmienisz poglądy na... Źródło: źródło: journalistspages.com, coindesk.com

Amerykańscy naukowcy donoszą o przełomowym odkryciu. Okazuje się, że praktyka wykorzystywana jako leczenie migreny czy choroby Parkinsona, może wpływać na zmianę poglądów u ludzi. Wyniki badania opublikowane w czasopiśmie Social Cognitive and Affective Neuroscience, nie pozostawiają wątpliwości. To niesamowite zjawisko. 

Naukowcy odkryli niesamowite działanie przezczaszkowej stymulacji magnetycznej. Jak dotąd wykorzystywano ją w leczeniu różnych schorzeń mózgu. Teraz wiadomo już, że impulsy magnetyczne nie tylko potrafią leczyć, ale także "przeprogramować ludzi". Wystarczy nimi zbombardować płat czołowy, żeby człowiek zaczął zachowywać się inaczej niż dotychczas.

Naukowcy z Uniwersytetu York i Uniwersytetu Kalifornijskiego przeprowadzili badanie na 39 studentach z wykorzystaniem metalowej cewki. Grupa tych, którzy otrzymali dawkę na tyle silną, by zaburzyć działanie części płata czołowego odpowiedzialnej za wykrywanie zagrożeń i formułowanie odpowiedzi na nie, całkowicie zmieniła swoje zachowanie. W trakcie testu, któremu poddano badanych, okazało się, że studenci z wyłączoną częścią mózgu przestali wierzyć w Boga i nagle stali się zwolennikami przyjmowania imigrantów. Jak napisali naukowcy we wnioskach - po prostu stali się bardziej lewicowi.

 - Zgodnie z oczekiwaniami odkryliśmy, że kiedy eksperymentalnie zrezygnowaliśmy z tylnej części płata czołowego, ludzie byli mniej skłonni dotrzeć do idei religijnych i chętniej odnosili się do kwestii imigracji - potwierdza lider grupy badawczej, doktor Keise Izuma.

Izuma podkreślił jednak, że działanie tej części naszego mózgu można zaburzyć nie tylko impulsami magnetycznymi. Zdaniem naukowca, wiele fizycznych uszkodzeń i urazów głowy, zwłaszcza te powstałe po wypadkach samochodowych, mogą uszkodzić działanie tylnej części płata czołowego. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, ale po takim uszkodzeniu zmieniają swój charakter i zaczynają popierać lewicowe idee.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News