To nie żart! PiS jest zachwycone Tuskiem. Działaczy przeciwnych stron politycznych od zawsze dzieliły różnice poglądów. Teraz rząd Prawa i Sprawiedliwości deklaruje, że stanie murem za szefem rady UE.

Komisja Europejska bardzo krytycznie odniosła się do listu, jaki wystosował Tusk do przywódców krajów członkowskich. W swoim piśmie oświadczył, że system kwotowania uchodźców nie sprawdził się i podzielił kraje Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Będzie się działo! Tusk pilnie przyjedzie do Polski

PiS zachwycone Tuskiem

Gościem programu „Jeden na jeden” emitowanego na antenie TVN24 był Jarosław Gowin wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. Polityka zapytano, czy uważa, że jest możliwa współpraca pomiędzy szefem rady Europy Donaldem Tuskiem, a nowym premierem Mateuszem Morawieckim, który już wcześniej sprawował urząd jego doradcy.

– Sojusz nie, ale w tej sprawie ja sam i przypuszczam, że cały nasz obóz polityczny, z uznaniem przyjmujemy ewolucję stanowiska pana przewodniczącego, kiedyś premiera Donalda Tuska – odpowiedział wicepremier.

Morawiecki murem za Tuskiem

Dziennikarz spytał, czy w związku z tym nowy szef polskiego rządu „stanie murem za Tuskiem”.

 – Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej, skoro to Donald Tusk stanął murem za rządem Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy – odpowiedział Jarosław Gowin.

Źródło: TVN24.pl

ZOBACZ TAKŻE: SZOK NA EXPOSE! Morawiecki spełni największe żądanie opozycji

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

...

Zobacz również