Mogłoby się wydawać, że ktoś robi sobie z nas jaja, ale to nie jest żart. Ceny jajek drastycznie poszły w górę, ale to do czego doszło teraz po prostu nie mieści się w głowie. 

Najpierw dramatycznie urosła cena masła, teraz przyszła kolej na jajka. Wzrosła w rekordowym tempie, jaja są najdroższe od 5 lat i nie zapowiada się, żeby to miało się zmienić na lepsze.

Szalejące ceny

Jeszcze we wrześniu 1 sztuka jajka w handlu hurtowym kosztowała średnio 52 grosze. Ceny ciągle wzrastają i raczej nie zaczną spadać. A wszystko dlatego, że polskie jajka cieszą się ogromną popularnością za granicą. Doszliśmy do momentu, w którym to zagraniczni klienci dyktują ceny.

ZOBACZ TAKŻE: Od stycznia czeka nas PIEKŁO w małych sklepach. Oni oszaleli

Zachodni dyktatorzy

W Belgii i Holandii na kurzych fermach wykryto ślady fipronilu – środka używanego do zwalczania pcheł. W związku z tym koniecznym było uśmiercenie większości stad. Jakby tego było mało, we Włoszech ogłoszono epidemię ptasiej grypy. Zachodnie zapotrzebowanie na polskie jajka dosyć boleśnie odczuliśmy na własnych kieszeniach.

Jaja na receptę

Całe szczęścia w Polsce nie doszło jeszcze do takiego absurdu, jak w Lelczycach na Białorusi. W Polsce jajka dostępne są w każdym sklepie spożywczym. U naszych wschodnich sąsiadów sprawa przedstawia się wręcz groteskowo. Białorusini już nie mogą od tak pójść sobie do sklepu i kupić kilku jajek na śniadanie.
Prawie że niewiarygodnym jest to, w jaki sposób mieszkańcy mogą nabyć ten towar. Jajka dostępne są tylko i wyłącznie w aptekach i w dodatku na receptę!

Uprzywilejowane rodziny z dziećmi

Wszystko to dlatego, że mają zbyt mało kur, znoszących jaja. Pierwszeństwo w kolejce po ten luksusowy już teraz produkt mają rodziny z dziećmi. Żeby zrobić jajecznicę, muszą się wcześniej udać do lekarza, który wypisze im odpowiednią receptę.

ZOBACZ TAKŻE: Każdy Polak ma te leki w domu, a GIS ALARMUJE! „Natychmiast wycofać!”

Gdzie kobiety zarabiają więcej w porównaniu z facetami: w Polsce czy w Niemczech? TOTALNE zaskoczenie!


Te rzeczy przypomną ci, jak wspaniałe było twoje dzieciństwo!

...

Zobacz również

Zobacz również