Mnóstwo kontrowersji wywołują potężne, milionowe odszkodowania dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Szczególnie głośny był przypadek drugiej żony Przemysława Gosiewskiego, z którą był w separacji. Teraz jednak pojawiła się kobieta, która może zdetronizować poprzedniczkę. 

Elżbieta Wąs z Lubartowa jest założycielką organizacji „Miasto Obywatelskie Lubartów”. Kobieta naprawdę żąda pół miliona złotych odszkodowania za katastrofę smoleńską. Od innych wyróżnia ją jednak to, że nikogo bliskiego w Smoleńsku nie straciła.

Wąs przekonuje, że pieniądze należą jej się w związku z ciągłą obecnością katastrofy smoleńskiej w przestrzeni publicznej. Kobieta uważa, że to nadal jest sprawa numer jeden i skutkuje to funkcjonowaniem w ciągłym napięciu i stresie. Straty moralne i psychiczne wyceniła właśnie na pół miliona złotych.  Twierdzi, że mniejsza kwota godziłaby w ofiary tragedii.

– Powoduje to powstawanie konfliktów i podziałów, co odbieram jako sytuację szkodliwą, nie tylko dla całego kraju, ale i dla mnie osobiście – powiedziała Wąs.

– Politycy chyba nie chcą tej sprawy rozwiązać, co powoduje zamęt w kraju. Zwróćmy uwagę, że ciągle pojawiają się jakieś roszczenia rodzin ofiar tej tragedii. Mam wrażenie, że będzie się to ciągnąć w nieskończoność. Ten pozew może i jest kontrowersyjny, ale chodzi mi o to, żebyśmy w końcu zamknęli wieko tej trumny – dodała.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również