To nie żart! Mężczyźni zaczną rodzić dzieci

To nie żart! Mężczyźni zaczną rodzić dzieci Źródło: fot. commons.wikimedia.org

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat świat zmienił się nie do poznania. Technologie, z jakimi mamy teraz do czynienia często zadziwiają i sprawiają, że nasze życie staje się zupełnie inne. A co, gdyby to mężczyźni zaczęli rodzić dzieci?

Okazuje się, że już niedługo to stanie się rzeczywistością! Czołowy specjalista od medycyny reprodukcyjnej uważa, że to kwestia niedalekiej przyszłości.

Przeszczepy macicy to nic trudnego

W 2013 roku w Szwecji 36-letnia kobieta jako pierwsza na świecie przeszła transplantację macicy, a rok później urodziła zdrowe dziecko. Od tamtego czasu lekarze osiągają coraz większe sukcesy w przeszczepach macicy u kobiet. Dzięki tym postępom, już wkrótce mężczyźni będą mogli zajść w ciążę! ZOBACZ TAKŻE: Mężczyzna urodził dziecko. Grożą mu śmiercią (foto)

Mężczyźni z brzuchem

To nieprawdopodobne, jak szybko zmienia się świat. Dr Richard Paulson, ustępujący prezes Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Reprodukcyjnej uważa, że już niedługo doczekamy się mężczyzn, którzy będą pod sercem nosić własne dzieci. - Takie operacje mogą być bezcenne dla osób, które przeszły operację zmiany płci. Nie ma anatomicznych przeciwwskazań, z powodu których kobieca macica nie mogłaby zostać skutecznie wszczepiona do ciała osoby transpłciowej - komentuje dr Paulson. ZOBACZ TAKŻE: Supergwiazda „przespała się z całym Hollywood”. Ale nikt nie wie, czy kiedyś była mężczyzną (video + foto)

Nie ma przeciwwskazań

Pomimo tego, że kobiety i mężczyzn różni rozmiar macicy, to lekarze nie widzą przeciwwskazań do transplantologii. Sama procedura wprawdzie byłaby bardzo skomplikowana, a kobieta transseksualna musiałaby urodzić dziecko przez cesarskie cięcie, ale nadal jest to możliwe. Konieczne byłoby wówczas podanie hormonów w celu odtworzenia zmian zachodzących w organizmie podczas ciąży.

Czas eksperymentów

Pomimo tego, że transplantologia tak bardzo się zmienia, to przeszczepy macicy są traktowane eksperymentalnie. Według Brytyjskich ekspertów, inicjowanie ciąży u kobiet transseksualnych może być nieetyczne ze względu na istnienie wysokiego ryzyka mutacji płodu. Warto wiedzieć, że od czasu pierwszego przeszczepu macicy, w Szwecji urodziło się już co najmniej pięcioro dzieci, które urodziły kobiety po przeszczepie macicy. Źródło: szokuje.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News