Wyśmienita impreza, obfita konsumpcja alkoholu, a potem koszmarny ból głowy, suchość w gardle, osłabienie, senność i wielkie pragnienie. Skąd my to znamy? Jest jednak szansa na to, że te wszystkie dolegliwości znikną, a imprezowicze będą mogli spożywać alkohol bez obaw co do wyglądu następnego poranka.

Dr Katarzyna Koziak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odnalazła rewolucyjny preparat zwalczający znienawidzonego kaca. Co najciekawsze, wspaniałe odkrycie nie było planowane. Zrobiła to zupełnie przypadkiem podczas badań nad komórkami naczyń krwionośnych. Jej studenci są wniebowzięci i zarażają entuzjazmem innych Polaków.

– Wszystkie istniejące na rynku specyfiki zwalczające kaca uzupełniają wypłukane przez alkohol witaminy i elektrolity. Mój lek zawiera zaś substancję, która tak przyśpiesza trawienie, że wywołujący złe samopoczucie aldehyd octowy jest błyskawicznie usuwany z organizmu – powiedziała dr Koziak w rozmowie z „Faktem”.

Lek jest już testowany na ochotnikach, a wyniki są wręcz powalające.

– Muszę przyznać, że jego działanie jest rewelacyjne. Ciągle zgłaszają się do nas nowe osoby z prośbą o więcej! – podaje dr Koziak.

Jakby tego było mało, wynalazek nie tylko likwiduje dolegliwości związane z konsumpcją alkoholu, ale również pozytywnie wpływa na cerę i paznokcie. Do sprzedaży ma trafić jeszcze w tym roku.

...

Zobacz również