Janusz Korwin-Mikke podczas swojej kariery politycznej nie osiągnął zbyt wielu sukcesów. Jest jednak kategoria, w których bije na głowę wszystkich polskich polityków łącznie z Jarosławem Kaczyńskim, Donaldem Tuskiem, a nawet Józefem Piłsudskim.

Ze świecą szukać w polskiej historii polityka, który założyłby i pogrzebał aż tyle partii politycznych. JKM był już prezesem kolejno: Unii Polityki Realnej, Wolności i Praworządności, Kongresu Nowej Prawicy a także partii KORWiN, której niedawno zmienił nazwę na Wolność.

Zmiana nazwy na Wolność nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a poparcie dla ugrupowania spadło do około 1%. W związku z tym Janusz Korwin-Mikke postanowił… po raz kolejny zmienić nazwę partii.

I choć może brzmieć to jak żart – zwłaszcza w kontekście dzisiejszej daty – prezes Janusz Korwin-Mikke zapewnia, że sprawa jest całkiem poważna.

– Tak proszę państwa, to nie prima aprillis. Z powodu drobnych trudności formalnych dokonaliśmy zmiany. Nazwa partii nie brzmi więc Wolność, w skrócie KORWiN. Pełną nazwą jest Wolność Janusza Korwin-Mikkego, a w skrócie Wolność. Będziemy się posługiwali oczywiście nazwą Wolność, bo jest krótsza – mówi.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=s9ST0Wmp_PQ

Zobacz również

Wcześniej dziennikarz, teraz kierownik zmiany Pikio.pl. Kiedyś redaktor na Blaugrana.pl