Sterty porozrzucanych śmieci, przemieszczające się po ulicach bezcelowo grupy młodych mężczyzn, całkowity nieporządek – tak wyglądają teraz ulice Rzymu, który został znacząco dotknięty przez trwający od miesięcy kryzys migracyjny. Dziennikarze oraz mieszkańcy zaznaczają, iż obecnie trudno uwierzyć w to, że jest on kolebką europejskiej cywilizacji i kultury.

Według włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych od początku 2017 roku do kraju przybyło już ponad 83 tys. migrantów. Znacząco zmienili oni więc obraz wielu tamtejszych miast, które kiedyś przyciągały ogromne ilości turystów, a obecnie, nawet pomimo braku zamachów terrorystycznych, zaczynają odstraszać zagranicznych gości.

O krytycznej sytuacji w wielu włoskich regionach wspomniał już nawet wysoki komisarz ONZ ds. uchodźców Filippo Grandi. Zaznaczył, iż „to, co dzieje się tam na naszych oczach, to tragedia”. Chociaż niektórzy uważają zapewne, że są to nieco przesadzone słowa, na Twitterze zobaczyć można film, który dokładnie pokazuje realną sytuację w Rzymie. Przyznać trzeba, że dla wielu turystów kochających Włochy oraz samych mieszkańców kraju może on być prawdziwym szokiem.

...

Zobacz również