Chociaż coraz częściej słyszy się w mediach o nadchodzącej rekonstrukcji rządu, zmiana na stanowisku premiera prawdopodobnie okaże się całkowicie szokująca. Jak informowaliśmy, z powodu problemów zdrowotnych w fotelu szefa rządu raczej nie zasiądzie Jarosław Kaczyński. Zamiast Szydło, nowym premierem ma zostać…

Najnowsze wyznanie Kornela Morawieckiego zelektryzowało polską scenę polityczną. Przewodniczący koła Wolni i Solidarni, będący jednocześnie ojcem ministra rozwoju oraz finansów, zdradził bowiem, kto prawdopodobnie zostanie nowym Prezesem Rady Ministrów. Na ten moment kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ma mieć bowiem dwa typy.

– Prezes Jarosław Kaczyński i mój syn, z tego co ja słyszałem – powiedział w rozmowie z mediami Kornel Morawiecki, szokując polską opinię publiczną oraz obserwatorów krajowej sceny politycznej.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki pęka z dumy. Niemiecki gigant z impetem wkracza do Polski

Zamiast Szydło, nowym premierem ma zostać…

Jednocześnie polityk zaznaczył jednak, że to prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, ma większe szanse na objęcie prestiżowego stanowiska. To jednak wydaje się nieaktualne ze względu na stan zdrowia szefa PiS.

Morawiecki chętnie wychwala syna w mediach, niejako promując jego potencjalną, osobliwą kandydaturę.

– Widzę w nim potencjał państwowy. Chciałbym, żeby zaznaczył się, żeby nam pomógł. Żebyśmy my, pod jego jakimś tam przywództwem, liderowaniem takim czy innymi, żebyśmy osiągnęli więcej. My, Polacy – stwierdził kiedyś w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” przewodniczący koła Wolni i Solidarni.

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

Pochwałom nie ma końca

– Mój syn świetnie sobie radzi w rządzie, jest najlepszym ministrem i widziałbym go w każdej funkcji. Także w roli premiera – dodał także na łamach „Super Expressu”, wychwalając stanowczo kompetencje swojego syna.

Czas pokaże, kto ostatecznie zajmie miejsce Beaty Szydło. Kandydatura Mateusza Morawieckiego zdaje się być jednak coraz bardziej poważna i licząca się. Szczególnie podkreśla to fakt, że doniesienia te potwierdziła niejako osoba z najbliższego otoczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz ministra finansów.

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS


Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również