To nie Judasz wydał Jezusa. Kontrowersyjna krzyżówka w podręczniku do religii

To nie Judasz wydał Jezusa. Kontrowersyjna krzyżówka w podręczniku do religii

W pewnym podręczniku do religii zawarto krzyżówkę, w której jedna z odpowiedzi jest dyskusyjna. Chodzi o pytanie "Kto wydał Jezusa?", a odpowiedź Judasz nie pasuje do rozwiązania. 

W podręczniku do religii "Kto spożywa moje ciało ma życie wieczne" przeznaczonym dla trzecioklasistów zwarto wiele ćwiczeń w formie zabawy. Jedną z nich są krzyżówki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie odpowiedź na pytanie "kto zabił Jezusa?". Okazało się, że nie chodzi o Judasza tylko o Żydów.

Całą sprawę zgłosiła matka i dziennikarka Joanna Szulc, którą zaniepokoiła praca domowa córki. Według niej dziecko w tym wieku bardzo emocjonalnie podchodzi do sprawy i takie uogólnienia mogą mieć ogromny wpływ na postrzeganie przez nie świata.

Sprawa została zgłoszona do episkopatu, który obiecał, że w następnych wydaniach krzyżówka zostanie poprawiona. Natomiast odpowiedzialność za całe zamieszanie ponoszą recenzenci podręcznika. Sprawa jest o tyle poważna, iż w dokumentach soborowych jest bezpośrednio powiedziane, że nie można stosować tego typu uogólnień.

krzyzowka

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk źródło: tvn24.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News