To nie ćwiczenia ani żart. BOMBA w centrum Warszawy!
Jan Odyniec - 16 Marca 2018

To nie ćwiczenia ani żart. BOMBA w centrum Warszawy!

To wiadomość z ostatniej chwili. Bomba została znaleziona w centrum Warszawy. Mieszkańcy okolicznych budynków zostali ewakuowani. Trwa operacja służb mundurowych.

W Warszawie przy placu Krasińskich dokonano szokującego znaleziska. Trwają tam obecnie prace budowlane, na których znaleziono zabytkowy pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej. Z tego powodu na miejscu trwają ogromne utrudnienia, przeprowadzono także ogromną ewakuację.

Bomba w Warszawie!

O niebezpiecznym znalezisku poinformował za pomocą Facebooka Zarząd Dróg Miejskich. To on jest operatorem przystanku, pod powierzchnią którego odkryto pocisk. - Nie ma możliwości dojazdu do parkingu podziemnego i posesji przy ul. Miodowej.Dzisiaj podczas prowadzonych prac przy kanalizacji na pl. Krasińskich nasi pracownicy znaleźli bombę na przystanku pl. Krasińskich 01. W związku z tym wezwaliśmy policję i saperów, którzy już są na miejscu. Mieszkańcy budynków mieszkalnych, pracownicy przedsiębiorstw znajdujących się na ul. Miodowej zostali już ewakuowani - informuje w komunikacie na Facebooku Zarząd Dróg Miejskich. Na miejscu pracują służby policyjne i wojskowe, trwa próba neutralizacji niebezpieczeństwa związanego z obecnością w tym miejscu niewybuchu. Bomba przez dziesiątki lat znajdowała się pod powierzchnią ziemi, codziennie przechodziły po niej tysiące ludzi.

Miasto-historia czy miasto-zagrożenie?

Na te informacje zareagował na Twitterze Marcin Czapliński, dziennikarz i społecznik warszawski. Informacja o znalezieniu niebezpiecznego pocisku wyraźnie go zachwyciła. - Uwaga Plac Krasińskich ewakuowany. Znaleziono na miejscu pocisk moździerzowy. Ile jeszcze takich miejsc kryją warszawskie ulice? Miasto - historia - skomentował informacje na Twitterze. Trudno odmówić mu racji, jeśli chodzi o historyczną warstwę stolicy Polski. Należy jednak podkreślić, że każde takie znalezisko oznacza ogromne zagrożenie dla mieszkańców. Nie wiadomo nadal, jak wiele niebezpiecznych pocisków, min i bomb znajduje się pod ulicami i budynkami Warszawy.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Masowa ewakuacja! Alarmy bombowe w ważnych budynkach w Warszawie
  2. To nie koniec! Po masakrze, jest BOMBA - służby robią co mogą
  3. Ewakuacja parlamentu! Tajemnicza substancja w listach do posłów
ZAMIANA
Macierewicz i 15 milionów - MEMY po aferze w MONMacierewicz i 15 milionów - MEMY po aferze w MONCzytaj dalej
duda_bujakiewiczUwierzysz, że one mają tyle samo lat?! Gwiazdy w tym samym wiekuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News