To naprawdę się stało. PiS wprowadza podatek od deszczu

To naprawdę się stało. PiS wprowadza podatek od deszczu Źródło: fot. pexels.com

Ta wiadomość nie spodoba się posiadaczom działek i dużych sklepów. Choć wydaje się to poza możliwościami ludzkiej percepcji, Prawo i Sprawiedliwość wprowadza podatek od deszczu. Polacy są podzieleni.

Zgodnie z nowym prawem wodnym każda gmina ma obowiązek nałożenia na swoich mieszkańców tzw. podatku od deszczu. Choć faktycznie chodzi o wodę pochodzącą z opadu, opłata dotyczy jej odprowadzania. ZOBACZ TAKŻE: Podatkowy horror. PiS wprowadzi masakryczny podatek dochodowy - (Podatek od deszczu) zostanie naliczony właścicielom dużych budynków o powierzchni ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, którzy zabudowali swoją działkę w co najmniej 70 procentach, a w okolicy brakuje kanalizacji deszczowej - podaje "Gazeta Wyborcza".

To naprawdę się stało

Pomimo licznych głosów sprzeciwu podatek został przegłosowany wraz z całym pakietem nowego prawa o gospodarowaniu wodą, znajdującą się na terytorium RP. Oficjalny celem podatku jest obowiązek opłat za zmniejszanie retencji terenowej. Oznacza to odprowadzanie wód opadowych lub pochodzących z roztopów z terenów nieskanalizowanych. ZOBACZ TAKŻE: Opozycja załamana! Przywódca odchodzi i idzie do… PiS Podatek dotyczy wielkopowierzchniowych sklepów, magazynów wszelkiego rodzaju, biurowców oraz spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot, w których koszty odprowadzania wody spadają na lokatorów.

Niektórzy są zwolnieni

Nowego podatku pod żadnym warunkiem nie zapłacą kościoły i związki wyznaniowe, które zwolnione ze względu na ich społeczny wymiar. Jaki to dokładnie wymiar, nie sprecyzowano. ZOBACZ TAKŻE: Ohyda! Wpadł do kościoła i robił TO na oczach wiernych W ten sposób rząd liczy na miliony złotych wpływów do budżetu. Gra toczy się o ogromne sumy, nawet kilka miliardów złotych. Wysokość stawek podatku deszczowego ustalą władze gmin, ale zachowają jedynie 10 proc. ich wysokości, pozostałe 9/10 przypadnie władzom w Warszawie. źródło: tvn24bis.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu