Ta wiadomość nie spodoba się posiadaczom działek i dużych sklepów. Choć wydaje się to poza możliwościami ludzkiej percepcji, Prawo i Sprawiedliwość wprowadza podatek od deszczu. Polacy są podzieleni.

Zgodnie z nowym prawem wodnym każda gmina ma obowiązek nałożenia na swoich mieszkańców tzw. podatku od deszczu. Choć faktycznie chodzi o wodę pochodzącą z opadu, opłata dotyczy jej odprowadzania.

ZOBACZ TAKŻE: Podatkowy horror. PiS wprowadzi masakryczny podatek dochodowy

(Podatek od deszczu) zostanie naliczony właścicielom dużych budynków o powierzchni ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, którzy zabudowali swoją działkę w co najmniej 70 procentach, a w okolicy brakuje kanalizacji deszczowej – podaje „Gazeta Wyborcza”.

To naprawdę się stało

Pomimo licznych głosów sprzeciwu podatek został przegłosowany wraz z całym pakietem nowego prawa o gospodarowaniu wodą, znajdującą się na terytorium RP. Oficjalny celem podatku jest obowiązek opłat za zmniejszanie retencji terenowej. Oznacza to odprowadzanie wód opadowych lub pochodzących z roztopów z terenów nieskanalizowanych.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja załamana! Przywódca odchodzi i idzie do… PiS

Podatek dotyczy wielkopowierzchniowych sklepów, magazynów wszelkiego rodzaju, biurowców oraz spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot, w których koszty odprowadzania wody spadają na lokatorów.

Niektórzy są zwolnieni

Nowego podatku pod żadnym warunkiem nie zapłacą kościoły i związki wyznaniowe, które zwolnione ze względu na ich społeczny wymiar. Jaki to dokładnie wymiar, nie sprecyzowano.

ZOBACZ TAKŻE: Ohyda! Wpadł do kościoła i robił TO na oczach wiernych

W ten sposób rząd liczy na miliony złotych wpływów do budżetu. Gra toczy się o ogromne sumy, nawet kilka miliardów złotych. Wysokość stawek podatku deszczowego ustalą władze gmin, ale zachowają jedynie 10 proc. ich wysokości, pozostałe 9/10 przypadnie władzom w Warszawie.

źródło: tvn24bis.pl

Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Zobacz również