W ciągu dwóch lat jakie minęły od ostatnich wyborów parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość dokonało wielu bardzo kontrowersyjnych zmian. Sposób ich uchwalenia oraz sama treść zmian sugerują, że opozycja nie jest w stanie ich zatrzymać. Jest jednak jedna rzecz której PiS boi najbardziej się boi. Dlatego zależy mu na szybkim przegłosowaniu poprawek do prezydenckich ustaw.

Projekt reformy polskiego sądownictwa trafił właśnie pod obrady Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Podczas jej obrad, PiS stara się za wszelką cenę doprowadzić do tego by procedowanie nad projektem odbywało się przy jak najmniejszych emocjach.

Niestety dla prowadzącego komisji, posła Stanisława Piotrowicza w takim, spokojnym procedowaniu poprawek nie pomaga technika. Nie chcą działać urządzenia do głosowania. Nie pomaga również opozycja która stara się stosować obstrukcję.

ZOBACZ TAKŻE: Jest zaskakująca decyzja Dudy w sprawie reformy SN

Największy koszmar PiS

PiS nie przejmuje się Unią Europejską, Komisją Wenecką, Radą Europy czy nawet ONZ. W procedowaniu ustaw przeszkadza im jednak wyraźnie opór społeczny. Jako partia dla, której bardzo liczy się opinia publiczna nie może sobie pozwolić na wielkie protesty bo one niechybnie przełożą się na notowania sondażowe.

ZOBACZ TAKŻE: Skandaliczne słowa gwiazdy TVP

Najlepszym dowodem na to jest wycofanie się z projektów zakazujących przerywania ciąży. PiS przestraszył się masowych czarnych protestów i projekt został odrzucony. Dodatkowo, Prezes PiS miał podobno zawrzeć porozumienie z Episkopatem,F który ma przez jakiś czas trzymać w ryzach środowiska pro-life tak by te nie zgłaszały projektów antyaborcyjnych w kluczowej dla wyborów, drugiej połowie kadencji.

Nikt nie przyznaje się do poprawek

Około 12:00 w internecie pojawiły się poprawki rzekomo zgłoszone przez Prawo i Sprawiedliwość. Ku zdziwieniu wszystkich jak dotąd nie wiadomo kto się pod nimi podpisał, kto jest ich autorem.

Możliwe jednak, że nikt nie chce się przyznać do ustawy zawierającej taki błąd jak zawarcie w uzasadnieniu do projektu takiej instytucji jak „Naczelny Sąd Najwyższy”. W internecie trwają spekulacje na temat tego, kto ewentualnie poza PiS może być autorem tych poprawek.

ZOBACZ TAKŻE: PiS wyrolował Dudę. 9 stron poprawek!

twitter.com/cyprianjopek

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu

 

...

Zobacz również