To najbardziej szokujące morderstwo III RP! Teraz wyszły nowe fakty

To najbardziej szokujące morderstwo III RP! Teraz wyszły nowe fakty Źródło: Fot. Pxhere - Pixabay (Sherry Peck)

Cała Polska żyła dramatyczną historią morderstwa, którego zleceniodawcy wciąż nie odnaleziono. Początkowo został o nie oskarżony biznesmen, który nie jest już ścigany w tej kontrowersyjnej sprawie. Jak się jednak okazuje, światło dzienne ujrzały właśnie szokujące informacje na jego temat.

Śmierć Marka Papały w 1998 roku wstrząsnęła polską opinią publiczną. Przez długi czas twierdzono, że zlecił je Edward Mazur, który został już jednak oficjalnie oczyszczony z zarzutów.

Szokujące informacje o podejrzanym biznesmenie

Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz twierdzi obecnie, iż w 1985 r. Mazur został zwerbowany jako tajny współpracownik służb PRL. Jak wynika z odnalezionych przez historyka dokumentów, biznesmen miał być „szczerym i lojalnym” agentem, który zamieszkał w USA, aby informować o kontaktach z tamtejszymi oficerami wywiadu i kontrwywiadu. - Zadzierzgnięte w czasach PRL kontakty stały się jego wielkim kapitałem. Ludzie tajnych służb, od których zależały w przeszłości jego interesy, zostali jego sojusznikami w nowej rzeczywistości. Współpracę agenturalną z Mazurem zakończono w III RP - poinformował oficjalnie Cenckiewicz. Co ciekawe, to właśnie Mazur zlecić miał zabójstwo Marka Papały, będącego w 1998 roku komendantem głównym Policji. Ostatecznie prokuratura uznała jednak, iż funkcjonariusz zginął w napadzie na tle rabunkowym, oczyszczając biznesmena z wszelkich zarzutów i podejrzeń.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News