To miasto w pełni popiera PiS. Przyjmą pomnik Jana Pawła II z Francji

To miasto w pełni popiera PiS. Przyjmą pomnik Jana Pawła II z Francji Źródło:

Spore polskie miasto jest gotowe na przyjęcie pomnika papieża Jana Pawła II, którego nie chcą Francuzi. Z kolejnego już, trzeciego, postumentu papieża Polaka na pewno będą zadowoleni mieszkańcy miasta, którzy są przychylnie nastawieni do ,,dobrej zmiany". 

Podwarszawski Sochaczew, miasto liczące 37 tysięcy mieszkańców, jest gotowe na kolejny pomnik Jana Pawła II. Słysząc słowa Beaty Szydło, o tym że Polska będzie chciała zabrać postument do kraju, nie wahali się ani chwili. Pierwszy zareagował powiat, następnie do działań przystąpiło miasto. Mowa oczywiście o słynnym już pomniku Jana Pawła II, który we Francji nie jest już mile widziany ze względu na rzekomo obrażający uczucia religijne krzyż.

Papież znajdzie dom

Z Sochaczewa wywodzi się poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki, który od tego roku jest też sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Parę dni temu poseł dziękował tutejszym rządzącym za podjęcie tak szybkich działań ws. przyjęcia monumentu. Małecki mówił, że "nasz Papież Polak, wyrzucany z Francji, zawsze znajdzie swój dom na Ziemi Ojczystej". - Dziś Polska jest wyjątkowym krajem na mapie Europy, dziś w Polsce piękny przykład daje ziemia sochaczewska, za co jeszcze raz z całego serca dziękuję – podkreślił Małecki. Już 14 listopada na stół miejskich radnych z Sochaczewa ma trafić projekt, który po przegłosowaniu ma pozwolić na przyjęcie monumentu pochodzącego z Francji. źródło: www.natemat.pl      
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News