Jak podaje „Rzeczpospolita”, hiszpańską sieć podbija zdjęcie kanapki, która została sprzedana na lotnisku na Ibizie. Jej skład nie prezentuje się wyśmienicie, a cena jest bardzo wysoka, co potwierdza rachunek. Internauci przekonują, że lotnisko nie jest odosobnione, a podobne produkty są sprzedawane w wielu hiszpańskich portach lotniczych. Marże sprzedawców przekraczają 100 procent, a w Polsce często jest podobnie. 

Nie od dziś wiadomo, że ceny na lotniskach bywają astronomicznie wysokie. W związku z tym, porty starają się, by jakość serwowanych dań czy przekąsek rekompensowała turystom wydatek. Czy kanapka z szynką z lotniska na Ibizie odpowiadała wymaganiom klientki? Jej reakcja mówi sama za siebie.

Koszt posiłku to 6 euro, czyli około 25 złotych. Pieczywo tostowe, plaster taniej szynki i resztki sałaty zostały określone w spisie jako „kanapka premium”. Firma odpowiedzialna za catering na lotnisku to Newrest Group Holding.

– Lotnisko w Ibizie zdziera 6,05 euro za te odpadki – napisała internautka załączając zdjęcie.

Hiszpańscy internauci uważają, że ceny na lotnisku są absurdalnie wysokie i w żaden sposób nie idą w parze z jakością produktów. W Polsce sytuacja wiele się nie różni. Za 72 zł zjemy ziemniaki z buraczkami i buteleczką wina, za 25 zł napijemy się kawy z ciastkiem, a za 7 zł napoimy się wody mineralnej z malutkiej butelki. Marże sprzedawców często przekraczają 100 procent. Przedsiębiorcy muszą ustanawiać wysokie ceny, by spłacić astronomiczny czynsz.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rp.pl

...

Zobacz również

Zobacz również