To koniec Statoila w Polsce. Znikną wszystkie stacje

To koniec Statoila w Polsce. Znikną wszystkie stacje Źródło: źródło: statoil.pl, telegraph.co.uk

Popularna w Polsce sieć stacji Statoil na dobre zniknie z naszego kraju. Już od maja nie znajdziemy wśród polskich krajobrazów ani jednego loga Statoilu. Wszystko przez potężną transakcję, która wyparła norweski podmiot z terenów Polski.

Nie tylko jednak nad Wisłą. Statoil zniknie też z Krajów Bałtyckich, Skandynawii i Rosji. Wszystko przez decyzję norweskich władz, które zdecydowały się na sprzedaż Statoila kanadyjskiej firmie AlimentationCouche-Tard. Transakcja kosztowała kanadyjskiego giganta zarządzającego 15 tys. stacji na całym świecie aż 2,8 mld dolarów.

Co ciekawe, do transakcji doszło już z początkiem kwietnia 2016 roku, jednak Kanadyjczycy uzyskali zgodę na operowanie pod nazwą i logotypem Statoil do 2021 roku. Zmianę można było zobaczyć jednak m.in. na paragonach, gdzie widnieje obecnie nazwa Circle K. To podmiot kontrolowany przez Kanadyjczyków.

W ten sposób skończy się całkowicie kariera Statoila w Polsce. Ten zawitał nad Wisłą w 1993 roku, kiedy to w Zakroczymiu otworzono pierwszy lokal. Przez kolejne lata sieć rozrosła się do 357 stacji paliw w ponad 200 miastach. Norweska marka gościła w naszym kraju prawie ćwierć wieku.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News