Sala Plenarna świeci pustkami. Koniec protestu czy manipulacja PiS? 2 wersje (video)

Sala Plenarna świeci pustkami. Koniec protestu czy manipulacja PiS? 2 wersje (video) Źródło: źródło: youtube.com, twitter.com/D_Tarczynski

Opozycja z całą mocą próbowała udowodnić, że wpadki Ryszarda Petru i Mateusza Kijowskiego jej nie rozbiją. Posłowie Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej mieli pozostać w Sejmie i przebywać na zmianę w Sali Plenarnej. PiS miało cały czas być pod obserwacją opozycjonistów. Z filmu Tarczyńskiego wynika co innego, ale posłanka Scheuring-Wielgus tłumaczy, że posłowie wtedy spali. 

Najpierw pojawiły się doniesienia o podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt, którzy wybrali się podczas sejmowego protestu na Maderę. Niedługo potem jak grom z jasnego nieba Polskę zelektryzowała wieść o fakturach Mateusza Kijowskiego, którego firma dorobiła się na KOD.

Poseł Dominik Tarczyński zamieścił nagranie, na którym nie widać żadnych posłów. Sugeruje, że afery zmiażdżyły morale parlamentarzystów, którzy opuścili salę.

 - Tak wyglądał dzisiaj "protest sejmowych męczenników" z PO i N. NAWET ROTACJI NIE BYŁO - podpisał video deputowany z PiS.

Z kolei posłanka Scheuring-Wielgus tłumaczy, że posłowie spali na ławkach, dlatego ich nie widać. Podkreśla, że film został nagrany w nocy.

  pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News