Ryszard Petru do najbardziej lubianych polityków opozycji nie należy. To właśnie przez niego – jak twierdzą niektórzy działacze jego formacji – zajmująca niegdyś drugie miejsce w sondażach Nowoczesna traci coraz więcej zwolenników. Już jesienią wiadoma będzie jego polityczna przyszłość.

Nowoczesna Ryszarda Petru, bo tak brzmi pełna nazwa partii, do grudnia 2016 roku wyprzedzała w sondażach nawet Platformę Obywatelską. Niestety dla niej był to ostatni okres, w którym utrzymała się tak wysoko. Wtedy, w czasie protestów opozycji na sali obrad Sejmu, Ryszard Petru postanowił udać się na wakacje ze swoją partyjną koleżanką, a dziś partnerką, Joanną Schmidt.

– Były czasy, kiedy mieliśmy znacznie wyższe notowania, przewyższające naszych konkurentów, jak Platforma Obywatelska – powiedział Zbigniew Gryglas.

Potem było już tylko gorzej. Wyborcy stracili zaufanie do .N, a w szczególności do jej lidera, który wybrał wakacje zamiast walki o ich interesy. Warto przypomnieć, że wszystko dodatkowo odbyło się w atmosferze skandalu, gdyż o romansie Petru ze Schmidt nikt nie wiedział. Zmęczeni przywództwem ekonomisty, członkowie partii podjęli zdecydowane kroki, aby pozbyć się ciężaru.

Na jesieni podjęta zostanie decyzja co do nowej nazwy ugrupowania, które planuje usunięcie z niej nazwiska jej lidera. Petru od dawna nie jest szefem klubu parlamentarnego, a jedynie przewodniczącym partii i możliwe, że członkowie Nowoczesnej będą chcieli całkiem go z niej usunąć, słychać przecież od dawna, że jest dla nich jedynie ciężarem.

–  [Zmiana] Prawdopodobnie będzie polegała na tym, że z nazwy partii zostanie usunięte nazwisko Ryszarda Petru. Dzisiaj pełna nazwa naszej formacji to Nowoczesna Ryszarda Petru, więc prawdopodobnie pozostanie tylko Nowoczesna – stwierdził poseł Gryglas.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia