To genialne dokonanie naukowców dosłownie zwaliło z nóg ludzi z całego świata. To może być koniec normalnych bananów. Badacze bezpowrotnie zmienili ich geny.

Pierwsze zmienione genetycznie banany trafiły na sklepowe półki w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie są bardzo rzadkim rarytasem i ciężko je kupić, jako że do sprzedaży trafia około 10 sztuk tygodniowo. W perspektywie dłuższego czasu jest jednak wysoce prawdopodobne, że wyprą tradycyjne banany, jakie do tej pory znaliśmy.

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowite odkrycie przy grobie Chrystusa! Naukowcy w szoku

KONIEC normalnych bananów, zmodyfikowane genetycznie banany robią furorę

Zainteresowanie bananami ze zmienionymi genami jest dużo większe niż oczekiwano. Naukowcy z Okayamy wyhodowali te owoce ze skórką, która jest jadalna! Dokonali tego dzięki zamrożeniu młodych bananowców w -60 stopniach Celsjusza. Kilka godzin po ich wyciągnięciu, zasadzili je ponownie. Ta metoda powoduje, że aktywują się w nich części DNA, które od setek tysięcy lat nie uległy jakimkolwiek mutacjom. Ludzie, którym udało się spróbować owocu z jadalną skórką, są zdania, że zmutowany genetycznie banan jest dużo lepszy i słodszy od normalnego.


ZOBACZ TAKŻE: Naukowcy: Kaczyński to potomek NAJWIĘKSZYCH zdrajców w historii Polski!

Źródło: Fakt24.pl

Oto najseksowniejsze kobiety świata! [ZDJĘCIA]


Ci sportowcy zszokowali wszystkich... [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również

Zobacz również