Doskonałe produkty mleczne, które był znane w całej Polsce, mogą niebawem zniknąć ze sklepowych półek. Znana sieć przetwórstwa mlecznego definitywnie kończy działalność. 

Producent kończy działalność

Pyszne jogurty, śmietany czy mleko acidofilne były znane w całym kraju, jednak ze słynnego zakładu zostały już tylko „serniczki z galaretką.”

Spółdzielnia Mleczarska Polmlek-Maćkowy, która mieści się w Gdańsku przy ulicy Bartniczej, zamyka produkcję.

Pracownicy wściekli

Pracownicy zakładu tak komentują całą sprawę.

No i co, znowu trzeba zapierda..ć – wzdycha jedna z pracownic   – No, trzeba. Ale co teraz jeszcze zostało? Tylko serniczki z galaretką i jogurty. Te serniczki nieźle zresztą schodzą – mówi druga                                                                                      – Taak. Ale do końca roku pewnie się nie utrzymają. Zamkną linię wcześniej, podobno już w listopadzie, cholera.     

Pracownice nie chcą się zgodzić do porozmawiania z portalem money.pl Wspominają jedynie:

A co ja bym pani powiedziała? Same niecenzuralne słowa. Tyle w tym temacieucina młodsza.

Co tu gadać? Zakład zamykają, pozamiatane – dodaje druga.

„Maćki” prawie 40 lat na rynku

Wiadomość o tym, że „Maćki” definitywnie kończą działalność w grudniu tego roku, przyszła w sierpniu. Na rynku ma pozostać chociaż hurtownia z towarami grupy Polmlek, w której skład SM Maćkowy weszła 10 lat temu. (Polmlek to dziś osiem zakładów produkujących mleko UHT, mleko w proszku, jogurty, śmietany, desery mleczne, twarogi, sery, w tym topione, a także soki i napoje).

– O zamknięciu zakładu mówiło się od kilku lat – pan Krzysztof spokojnie zaciąga się papierosem. Teraz, gdy już wszystko jasne, ludzie chyba się pogodzili z losem. Część już dostała wypowiedzenia, część – tak jak ja – jeszcze czeka. Zostało jeszcze jakieś 150 osób. – mówi Pan Krzysztof, który zna firmę od początków jej działalności. W tym roku jego staż pracy wyniósłby 40 lat.

Produkty nie znikną

Prezes grupy Polmlek, pan Przemysław Mikołajczyk:

Grupa Polmlek nie znika z Trójmiasta. W miejscu dotychczasowego zakładu produkcyjnego będzie skup mleka, magazyn handlowy oraz sprzedaż. Już dziś uruchomiliśmy magazyny proszków na całej powierzchni zakładu. To idealna lokalizacja – bliskość portów ułatwi wysyłanie naszych produktów – głównie proszków, właśnie z Gdańska. Chcemy tu pozostawić zatrudnienie na poziomie 30-50 osób. Głównie chodzi o pracowników, którym zostały 2-3 lata do emerytury, lub tych, które ze względów rodzinnych nie są w stanie dojeżdżać lub się przeprowadzić. 

Podobno marka „Maćkowy” nie zniknie całkowicie.

Produkty, do których mieszkańcy Trójmiasta są przyzwyczajeni, nie znikną z półek. Będą nadal produkowane w zakładach Polmleku, w oparciu o oryginalne receptury z SM Polmlek Maćkowy, przy użyciu jeszcze lepszych i nowocześniejszych technologii, w wielu przypadkach też przez tych samych technologów i operatorów. – dodaje prezes

źródło: www.money.pl

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!

Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

 

...

Zobacz również