Wygląda na to, że to koniec Marszałka Kuchcińskiego. Polityk może najprawdopodobniej niebawem pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Wszystko przez wydarzenia z 2016 roku, które szefostwo PiS dobrze sobie zapamiętało.

16 grudnia minionego roku przeprowadzono posiedzenie Sejmu w Sali Kolumnowej. To przeszło już do historii, głównie dzięki płomiennym protestom opozycji, które mu towarzyszyły. W tej sprawie Sąd Okręgowy orzekł, że Marszałek Sejmu naruszył prawa opozycji.

ZOBACZ TAKŻE: Co on gada?! Internauci nabijają się z DZIWACZNEJ reakcji Kuchcińskiego

Opozycja świętuje

Na Twitterze Cezarego Tomczyka pojawił się w tej sprawie wpis o bardzo wymownej treści. Radość opozycji jest tym większa, że decyzję w tej sprawie wydał znienawidzony przez PiS sędzia Igor Tuleya.

 – Po co są wolne Sądy?! Właśnie po to! Żebyśmy mogli żyć w prawdzie, a nie w prawdzie PiS! – napisał Tomczyk.

To koniec Kuchcińskiego

W związku z decyzją sądu Marszałka Kuchcińskiego na pewno będą czekały konsekwencje. O tym, jak przykre one będą, na pewno przekonamy się niedługo. Możliwe, że za swoje przewinienia marszałka utrąci ze stanowiska samo PiS. Partia nie może sobie bowiem pozwolić, by jedno z najważniejszych stanowisk w kraju zajmowała osoba, której sąd siedzi na plecach. Jeśli w ten sposób zostanie usunięty ze stanowiska i straci protektorat partii, straci wszystko.

ZOBACZ TAKŻE: Wszystko jasne! Sejm zdecydował o losie Szydło, Kaczyński zaskoczył wszystkich

Źródło: natemat.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

...

Zobacz również