gimnazjum
Wiadomości Pikio - 27 Października 2015

To koniec gimnazjów. PiS zlikwiduje je najpewniej do 2016 roku

Partia Jarosława Kaczyńskiego zamierza wprowadzić gruntowe zmiany w edukacji. Na pierwszy ogień ma pójść likwidacja gimnazjów oraz obowiązku posyłania 6-latków do szkół.

O planowanych zmianach poinformował szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński, który za rządów PO był kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego na premiera. W rozmowie z RMF FM powiedział, że zmiany wejdą w życie najprawdopodobniej już od 1 września 2016 roku. PiS zamierza wrócić do systemu ośmiu lat podstawówki oraz czterech szkoły średniej. Przypominamy, że gimnazja pojawiły się w polskim systemie oświaty 1 września 1999 roku, a pierwszym rocznikiem, który kontynuował naukę w tych szkołach był 1986. Prof. Gliński poinformował, że co prawda ostatnie słowo należy do Beaty Szydło i nowego ministra edukacji, aczkolwiek zmiany są niemal pewne i potrzebne. Radykalne zmiany w systemie oświaty objąć mają również obowiązek posyłania 6-latków do szkół. PiS uważa, że rodzice powinni mieć prawo wyboru. Ten projekt Beata Szydło zamierza zrealizować już w pierwszych 100 dniach po sformowaniu nowego rządu. - Wszystkie doświadczenia, które w tej chwili mamy z posyłaniem dzieci 6-letnich do szkół pokazują, że to była bardzo zła decyzja. Dlatego my przychylamy się do zdania rodziców, ekspertów i pedagogów i proponujemy wprowadzenie zmiany ustawowej - mówiła Szydło.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMźródło: tvn24.plO planowanych zmianach poinformował szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński, który za rządów PO był kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego na premiera. W rozmowie z RMF FM powiedział, że zmiany wejdą w życie najprawdopodobniej już od 1 września 2016 roku. PiS zamierza wrócić do systemu ośmiu lat podstawówki oraz czterech szkoły średniej. Przypominamy, że gimnazja pojawiły się w polskim systemie oświaty 1 września 1999 roku, a pierwszym rocznikiem, który kontynuował naukę w tych szkołach był 1986. Prof. Gliński poinformował, że co prawda ostatnie słowo należy do Beaty Szydło i nowego ministra edukacji, aczkolwiek zmiany są niemal pewne i potrzebne. Radykalne zmiany w systemie oświaty objąć mają również obowiązek posyłania 6-latków do szkół. PiS uważa, że rodzice powinni mieć prawo wyboru. Ten projekt Beata Szydło zamierza zrealizować już w pierwszych 100 dniach po sformowaniu nowego rządu. - Wszystkie doświadczenia, które w tej chwili mamy z posyłaniem dzieci 6-letnich do szkół pokazują, że to była bardzo zła decyzja. Dlatego my przychylamy się do zdania rodziców, ekspertów i pedagogów i proponujemy wprowadzenie zmiany ustawowej - mówiła Szydło.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMźródło: tvn24.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News