To może oznaczać koniec Bońka. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiej piłki ma się stawić przed warszawskim sądem. To największa afera w Polskim Związku Piłki Nożnej od lat.

O całej sprawie, która może oznaczać koniec Bońka, poinformował dziennikarz Jacek Kmiecik.

Prezes PZPN-u Zbigniew Boniek unika sądu jak tylko może.Tym razem jednak przy 4 podejściu ma się stawić we wtorek 28.11 godz 9:30 w warszawskim Sądzie Okręgowym al. Solidarności, sala 305. Rozprawa otwarta dla mediów i publiczności. Wszyscy fani bardzo mile widziani – napisał na swoim Twitterze.

Koniec Bońka

Powołujący się na Kmiecika Super Express, poinformował, że obecność Bońka przed sądem ma związek z „łamaniem statutu PZPN-u, ustawieniem przetargu z Canal+ pod wysoką prowizję przy aneksie umowy na E37, wywieraniem presji na Komisję Licencyjną, uprawianiem prywaty m.in. przez darmowe loty na trasie Rzym-Warszawa-Rzym”. Tak ogromnej afery w Polskim Związku Piłki Nożnej nie było już dawno i może strącić Zbigniewa Bońka z fotela prezesa.

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów – Narodowy odpada

Ciężkie chwile Bońka

Zbigniew Boniek nie ma ostatnio lekko. Jak informowaliśmy, w sierpniu tego roku zmarła jego mama, Jadwiga Boniek.

Pani Boniek ciężko pracowała i wspierała syna w marzeniach o zawodowym uprawianiu sportu. Szyła rękawice dla spółdzielni wojskowej, w czym z bratem Ryszardem piłkarz jej pomagał. Zawsze dbała, by bez przeszkód mógł oddawać się swojej pasji – piłce nożnej.

– Mama była cierpliwa i każdego pierwszego miesiąca, po odebraniu pensji, kierowała się w stronę sklepu sportowego. Sprzedawca rozpoznawał ją bez trudu i rzucał pytanie – jaki numer trampek mam podać? – wspominał kiedyś czasy dzieciństwa Boniek.

Zbigniew Boniek urodził się 3 marca 1956 w Bydgoszczy – Należy do grona stu najlepszych piłkarzy w historii światowej piłki nożnej według FIFA. Uczestnik 3. turniejów finałowych mistrzostw świata – Argentyna 1978, Hiszpania 1982 (3. miejsce), Meksyk 1986. . W swojej karierze reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz, Widzewa Łódź, Juventusu oraz AS Romy. 26 października 2012 został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski atakuje PZPN

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ta piękna dziewczyna jest córką polskiej gwiazdy sportu - której? Nie zgadniesz!

Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

...

Zobacz również