To już szczyt! Niemcy emitują film o "bohaterskim powstaniu w polskim obozie zagłady"

To już szczyt! Niemcy emitują film o "bohaterskim powstaniu w polskim obozie zagłady"

Czy to zamierzona agresywna polityka historyczna czy przypadkowe kłamstwa? Niemcy wciąż utwierdzają siebie i wszystkich wkoło, że obozy zagłady zostały zbudowane i należały do Polaków. Sprawa jest niebagatelna, bowiem do akcji przeinaczania historii dołączyło Niemieckie Muzeum Historyczne.

27. stycznia do ważna data zwłaszcza dla ofiar obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tego dnia w 1944 roku wyzwolono obóz i zakończono wielką akcję mordowania ludzi, jaką prowadzono w tym miejscu przez pięć lat. Od 2005 roku w dzień wyzwolenia obozu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Niemcy każdego roku przypominają o tym dniu i próbują rozliczać się z historią. Robią to jednak nie do końca w zgodzie z prawdą. Z niemieckich ust wciąż bowiem nie schodzi określenie "polskie obozy zagłady". Z tym krzywdzącym Polaków terminem możemy spotkać się także przy okazji tegorocznego dnia upamiętnienia ofiary Holocaustu.

Deutsches Historisches Museum (Niemieckie Muzuem Historyczne) z okazji obchodów tego dnia zaprosiło wszystkich gości do swojego kina o dźwięcznej nazwie "Zeughauskino". W nim emitowany był film p.t. "Sobibór, 14 październik 1943, godzina 16". Nie byłoby w tym nic godnego uwagi, gdyby nie fakt, co napisano w opisie materiału.

W tym podkreślono bowiem, że "powstanie w Sobiborze było jedynym udanym powstaniem w polskim obozie zagłady". Muzeum w dalszych słowach wcale nie raczyło sprostować, że obóz był niemiecki. W świat więc idzie wieść, że w Sobiborze mordowali Polacy.

Nie tylko Niemieckie Muzeum Historyczne pozwoliło sobie na kłamstwo. Rhein Zeitung, lokalna niemiecka gazeta, w przeddzień rocznicy wyzwolenia Auschwitz opublikowała artykuł dotyczący okropieństw jakich Niemcy dopuszczali się w tym obozie zagłady. Zdjęcia opatrzono jednak kłamliwym podpisem, jakoby te pokazywały jakich zbrodni dokonywali naziści w "polskim obozie koncentracyjnym".

Powielanie tego typu kłamstw na temat Polaków jest bardzo przykre, zwłaszcza w dzień wyzwolenia Auschwitz. Szerzenie nieprawdy na temat twórców obozów zagłady, które zostały zbudowane przez niemieckich nazistów, godzi w całą Polskę i wszystkich Polaków z osobna. Czyni kraj nad Wisłą winnym zagłady miliony ludzi.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News