Atmosfera w Kukiz`15 psuje się od paru miesięcy. Spięcie między liderem ugrupowania a Liroyem nabiera nowych barw. Raper nie wyklucza możliwości złożenia pozwu.

Klub Kukiz`15 uzasadniał wykluczenie Piotra Marca utratą zaufania do polityka. W oficjalnym oświadczeniu prezydium przeczytać można o tajemniczych powiązaniach Liroya z osobami odpowiedzialnymi za „dziką reprywatyzacje”.

Piotr Liroy-Marzec w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15 – przeczytać można w oświadczeniu.

Sam Liroy odcina się od zarzutów o utrzymywanie szemranych relacji. Czuje się tak dotknięty doniesieniami medialnymi, że nie wyklucza wprowadzenia sprawy na drogę sądową.

Zajmują się tym moi prawnicy. Chciałbym załatwić to wszystko pokojowo. Myślę, że wystarczyłoby sprostowanie oświadczenia klubu, ale nie mogę odpuścić, muszę bronić dobrego imienia – powiedział „Rzeczpospolitej” Piotr Marzec.

Jak informuje „Rzeczpospolita” Liroy wybiera się teraz na urlop. Po tygodniu odpoczynku zadecyduje o tym, czy złożyć pozew.

Piotr Marzec deklaruje, że mimo roszad partyjnych nie zmieni swoich poglądów. Postuluje między innymi wprowadzenie e-votingu, który umożliwi obywatelom głosowanie przez internet. Nad projektem pracować ma już zaplecze polityka. Niewykluczone, że Liroy wystartuje również w wyborach na prezydenta Kielc.

Gdyby Paweł od początku grał ze mną w drużynie, to dziś Kukiz’15 miałby 20 proc. poparcia – powiedział Liroy-Marzec.

źródło: Rzeczpospolita

...

Zobacz również