To już prawdziwa WOJNA. Kaczyńska buntuje się przeciwko PiS!

To już prawdziwa WOJNA. Kaczyńska buntuje się przeciwko PiS! Źródło:

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Marta Kaczyńska, bratanica prezesa Prawa i Sprawiedliwości, otwarcie zbuntowała się przeciwko decyzjom rządu tej partii. Sytuacja zapowiada się na prawdziwą wojnę.

Ostatnio głośno zrobiło się o proponowanym przez ministra Jana Szyszko projekcie, umożliwienia odstrzału łosi, który jest obecnie w Polsce zakazany. Finalnie pomysł nie wszedł w życie, jednak nawet w takim stanie ma aktywnych przeciwników. Jedną z takich osób jest Marta Kaczyńska.

Zadecydowała opinia publiczna

Minister środowiska wycofał się z inicjatywy pod presją obywateli, którzy o pozwoleniu na strzelanie do łosi nie chcieli nawet słyszeć. W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" córka tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego stwierdziła, że zabijanie dzikich zwierząt powinno być raczej ostatecznością, oraz że nie rozumie argumentacji zwolenników proponowanego prawa.

Człowiek vs. łoś

Andrzej Konieczny wiceszef resortu środowiska powiedział, że te największe polskie zwierzęta łowne mają ogromny udział w niszczeniu upraw i lasów, tym samym narażając państwo na milionowe straty. Zdaniem Kaczyńskiej natomiast, nie można stwierdzić, które zwierzęta przyczyniają się najbardziej do zaistniałej sytuacji. Gdańska prawnik twierdzi też, iż dokumenty, którymi argumentowało się pomysł, były jedynie pretekstem do powiększenia terenów polowań i możliwości odstrzału większej ilości różnych jeleniowatych. źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News