Rekonstrukcja rządu jeszcze się nie zakończyła, a w Prawie i Sprawiedliwości pojawiło się nowe pytanie. Obóz rządzący przygotowuje się już do wyborów prezydenckich, które planowo odbyć się mają w 2025 roku. To już pewne: Beata Szydło zastąpi Andrzeja Dudę.

Była Szefowa rządu znalazła miejsce w gabinecie Mateusza Morawieckiego, gdzie objęła stanowisko minister bez teki. Zajmować się będzie zagadnieniami społecznymi, a być może także zdrowiem. Partia nie zamierza jednak pozwolić, by Beata Szydło odeszła w zapomnienie, zajmując coraz mniej istotne stanowiska. Dla byłej premier szykowana jest wyjątkowa posada. Zasadniczo – najwyższa w państwie.

ZOBACZ TAKŻE: Szydło odchodzi w skandalu! Właśnie przyłapano ją na ogromnym kłamstwie

Szydło zastąpi Dudę

W sprawie dalszej przyszłości Beaty Szydło wypowiedział się marszałek Senatu, Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk wyjawił mediom, że była Prezes Rady Ministrów może zostać kandydatem Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta Warszawy, a może nawet na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Oznacza to, że za jakiś czas to Beata Szydło można znaleźć się na miejscu Andrzeja Dudy.

ZOBACZ TAKŻE: Dudę zamurowało! To co ujawnił mu prezydent Iraku było zbyt szokujące

– Kandydatką PiS na prezydenta może zostać po drugiej kadencji prezydentury Andrzeja Dudy. Naszym naturalnym kandydatem w wyborach prezydenckich będzie Andrzej Duda. A prezydentem Polski można być tylko dwie kadencje – powiedział Karczewski.

źródło: tvn24.pl

Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

Reprywatyzacja w Warszawie: Najbardziej skandaliczne fakty

...

Zobacz również