Wiele propozycji prawnych wprowadzanych przez PiS wzbudza silne emocje. Szykuje się nowe, kontrowersyjne prawo. Po jego wejściu wiele osób, szczególnie nieprzychylnych rządowi, będzie bardzo niezadowolonych. Prawo ma objąć wszystkich.

Chodzi o abonament telewizyjny. Na temat jego reformy wypowiedział się Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Czabański Twierdzi, że ustawa abonamentowa powinna wejść w życie już niebawem, a na pewno „szybciej niż ta o repolonizacji mediów”.

– Nienormalna jest sytuacja, w której za media publiczne płaci około 10 procent gospodarstw domowych, a media te służą wszystkim obywatelom – uzasadnił Czabański.

Nowy abonament ma być niższy niż obecny. Równocześnie ma obejmować wszystkich i być powszechny. Jedynie wąska grupa uprzywilejowanych osób, w tym m.in. emeryci, mają płacić symboliczną złotówkę.

– Ustawa abonamentowa będzie, jak zapowiada Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na PIT-cie dla większości obywateli, jeśli chodzi o rolników na KRUS-ie a dla firm na CIT-cie – wyjaśnił przewodniczący RMN.

Nikt zatem, kto płaci podatki, nie będzie mógł uchylić się od płacenia abonamentu. To z pewnością rozwścieczy tych, którzy uważają telewizję publiczną za propagandowy organ partii rządzącej. Podobnie niezadowoleni będą ci, którzy z telewizji ani żadnych mediów publicznych nie korzystają.

Źródło: DoRzeczy

...

Zobacz również

Jak kiedyś nazywał się Solorz-Żak? Kto by na to wpadł! Znani Polacy, którzy zmienili nazwiska