Aż TRZY niezależne źródła informują o tym, że pewna jest dymisja jednego z ministrów. Znana jest również funkcja jaką ma pełnić po odwołaniu.

Ministerstwo Infrastruktury do likwidacji. Jak informuje „Dziennik Polski” powodem tego ruchu Jarosława Kaczyńskiego ma być konieczność rozstrzygnięcia konfliktu pomiędzy Andrzejem Adamczykiem a szefem resortu rozwoju Mateuszem Morawieckim.

ZOBACZ TAKŻE: Na tę decyzję od dawna czekają wszyscy Polacy.

„Najgorszy minister”

Ocena pracy ministra Adamczyka od dawna jest niska. Jest krytykowany głównie z powodu opieszałości w realizacji programu Mieszkanie+. Jak informuje „Fakt”, dodatkowo zarzuca mu się słabe wykorzystanie funduszy unijnych na budowę dróg i kolei.

Dodatkowo, na Nowogrodzkiej podobno rozwiązano już problem tego co zrobić z odwołanym ministrem.

– To pewne. Minister Adamczyk zostanie wojewodą, a obecnie sprawujący tę funkcję Piotr Ćwik zajmie jego miejsce w Sejmie – twierdzi informator „Dziennika Polskiego”.

O fatalnych notowaniach ministra Adamczyka informowaliśmy niedawno. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości anonimowo odpowiadali na ankietę autorstwa „Super Expressu”. Jego dymisji chciało wtedy aż 60% ankietowanych członków Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: RYDZYK WCHODZI DO GRY! Po rekonstrukcji rządu to on zostanie…

Drugi scenariusz w sprawie Adamczyka

Poza likwidacją resortu, brana pod uwagę jest również druga opcja w postaci zastąpienia Adamczyka przez obecnego prezesa PKP Krzysztofa Mamińskiego.

– Kaczyński ma do niego zaufanie. Łączy ich to, że w Smoleńsku obaj stracili kogoś bliskiego. W środowisku kolejarskim jako jeden z niewielu może się pochwalić sukcesem, bo to on wyciągnął Przewozy Regionalne na plus i zrobił miliony zysku – mówił niedawno w wywiadzie polityk z otoczenia Mamińskiego.

Żona Mamińskiego – Barbara, była zaufanym pracownikiem Lecha Kaczyńskiego, najpierw w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, a od 2005 w Kancelarii Prezydenta, zginęła 10 kwietnia 2010 w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Źródło: interia.pl

Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia

Czy to nowa sympatia Leonardo DiCaprio? Jej zdjęcia już zawojowały internet!

 

Zobacz również