Początkowo były to tylko teorie spiskowe, potem domysły. Niestety obawy się potwierdziły i już oficjalnie zdemaskowano grupę dżihadystów w niemieckiej armii. Nie wiadomo jednak ilu z nich nadal się skutecznie ukrywa. 

Niemiecki kontrwywiad zdemaskował 20 islamistów, którzy ukrywali się wśród żołnierzy Bundeswehry. Deutsche Welle podaje, że nie jest to koniec poszukiwań i wiadomo, że dżihadystów w szeregach niemieckiej armii jest znacznie więcej.

Infiltracja Bundeswehry przez islamistów trwa. Już teraz kontrwywiad ma na celowniku następne 60 osób. Trudno jednak ocenić ilu dżihadystów skutecznie się ukrywa. Wiadomo jednak, że nieustannie na etapie rekrutacji są wyłapywani mniej sprytni islamiści, którzy dają się rozpoznać. Wielu z nich w nadzwyczajny sposób interesuje się służbą w armii i przyznaje, że zależy im na krótkotrwałej służbie, aczkolwiek z intensywnym szkoleniem w użyciu broni i sprzętu.

Przypominamy, że Państwo Islamskie pogodziło się z porażką koncepcji terytorialnej Państwa Islamskiego i rychłą klęską w obliczu skutecznych nalotów rosyjskich i amerykańskich. Rakka i Mosul nie utrzymają się długo, a Państwo Islamskie zamierza siać terror przenosząc wojnę do Europy i zintensyfikować krwawe ataki siejące prawdziwy popłoch na Starym Kontynencie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: Deutsche Welle

Zobacz również