Ochładzają się stosunki między Andrzejem Dudą a rządem Beaty Szydło. Świadczą o tym słowa Krzysztofa Szczerskiego, który w otwarty sposób skrytykował ministra spraw zagranicznych.

Wewnętrzny konflikt w PiS otworzył ruch ministra spraw zagranicznych. Waszczykowski w rozmowie z RMF FM zbeształ prezydenta Dudę za brak podpisów pod nominacjami ambasadorskimi.

Na biurku pana prezydenta jest wiele nominacji, wielu kandydatów, których można by wysłać. Oczekuję wyjaśnień, o co chodzi, jakie zarzuty, jakie problemy stawia się tym kandydatom, ewentualnie centrali MSZ – powiedział wtedy Waszczykowski.

Na zarzuty ministra odpowiedział Krzysztof Szczerski. Szef gabinetu politycznego prezydenta uderzył w Waszczykowskiego zaskakująco mocno.

Powiem jasno, wypowiedź pana ministra Waszczykowskiego była szkodliwa i gorsząca. Przynosi zgorszenie w środowisku „dobrej zmiany”. Ona nigdy nie powinna była paść. Żaden minister, zwłaszcza tego rządu, wobec tego prezydenta, nie ma prawa wypowiadać tego typu słów wobec prezydenta. Witold Waszczykowski pomylił się w swoich twierdzeniach, jeśli jego urzędnicy wprowadzili go w błąd, to jest to sprawa działalności MSZ – skomentował sprawę Szczerski w radiowej Jedynce.

źródło: Wprost.pl

...

Zobacz również