To już oficjalne: Trump przyjedzie do Polski. Wiemy kiedy

To już oficjalne: Trump przyjedzie do Polski. Wiemy kiedy Źródło: źródło: wikimedia.org/P. Tracz

Już wiadomo, że 45. prezydent USA, Donald Trump, przyjedzie do naszego kraju. O tym, że Trump przyjął zaproszenie polskich władz, poinformował sam sekretarz stanu w kancelarii Andrzej Dudy, Krzysztof Szczerski. Wiemy kiedy Trump przyjedzie do Polski: w lipcu. 

Wiadomo już, że Trump przyjedzie do Polski z okazji Szczytu Trójmorza, który odbędzie się w lipcu tego roku. Specjalne zaproszenie wystosowały do niego wspólnie władze Polski i Chorwacji z głowami tych państw - Andrzejem Dudą i Kolindą Grabar-Kitarović - na czele. W tej sprawie zadecydować ma sam prezydent USA.

 - Zaproszenie zostało przyjęte i teraz będziemy czekać na odpowiedź prezydenta Trumpa co do jego kalendarza - podał Szczerski.

Pewne jest, że Trump przyjedzie do Polski w lipcu. Już wiadomo, że podczas pobytu Trumpa w Polsce z pewnością podniesiony zostanie temat zniesienia wiz dla Polaków w USA. Jeszcze podczas kampanii prezydenckiej Donald Trump zapewniał, że zajmie się tym tematem nie później, niż w dwa tygodnie po objęciu władzy.

 - Będziemy oczywiście tradycyjnie postulowali o to, żeby przy nowej ocenie partnerów zewnętrznych, jeśli chodzi o przyjazdy do Ameryki, Polska znalazła się po stronie krajów, które przywożą do Ameryki wyłącznie rozwój i szanse, a nie zagrożenia - zapowiadał Trump.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News