Już wiadomo, że 45. prezydent USA, Donald Trump, przyjedzie do naszego kraju. O tym, że Trump przyjął zaproszenie polskich władz, poinformował sam sekretarz stanu w kancelarii Andrzej Dudy, Krzysztof Szczerski. Wiemy kiedy Trump przyjedzie do Polski: w lipcu. 

Wiadomo już, że Trump przyjedzie do Polski z okazji Szczytu Trójmorza, który odbędzie się w lipcu tego roku. Specjalne zaproszenie wystosowały do niego wspólnie władze Polski i Chorwacji z głowami tych państw – Andrzejem Dudą i Kolindą Grabar-Kitarović – na czele. W tej sprawie zadecydować ma sam prezydent USA.

 – Zaproszenie zostało przyjęte i teraz będziemy czekać na odpowiedź prezydenta Trumpa co do jego kalendarza – podał Szczerski.

Pewne jest, że Trump przyjedzie do Polski w lipcu. Już wiadomo, że podczas pobytu Trumpa w Polsce z pewnością podniesiony zostanie temat zniesienia wiz dla Polaków w USA. Jeszcze podczas kampanii prezydenckiej Donald Trump zapewniał, że zajmie się tym tematem nie później, niż w dwa tygodnie po objęciu władzy.

 – Będziemy oczywiście tradycyjnie postulowali o to, żeby przy nowej ocenie partnerów zewnętrznych, jeśli chodzi o przyjazdy do Ameryki, Polska znalazła się po stronie krajów, które przywożą do Ameryki wyłącznie rozwój i szanse, a nie zagrożenia – zapowiadał Trump.

pt

...

Zobacz również

Zobacz również