Niemieckie władze naciskają na Komisję Europejską. Niemcy chcą bowiem uderzyć w Polskę poprzez władze Unii Europejskiej. Zgodnie z pomysłem Berlina, kraje, które nie prowadzą polityki zgodnej z wytycznymi Brukseli, mieliby stracić unijne dotacje.

Polska do 2020 roku ma otrzymać w sumie 86 mld euro z unijnej kasy. To się jednak zmieni, a strumyczek unijnych funduszy strukturalnych zostanie zamrożony, gdy wszystko pójdzie zgodnie z pomysłem Berlina. Władze niemieckie naciskają bowiem na Komisję Europejską, by ta odebrała przyznawane Polsce pieniądze.

Zgodnie z pomysłem niemieckich władz, każdy kraj w UE, który nie będzie przestrzegał zasad demokracji i państwa prawa, zostanie odcięty od dopływu środków na rozwój. Co więcej, państwo członkowskie, które nie przeprowadzałby wyznaczonych przez UE reform, także miałby zablokowany dopływ pieniędzy. Takie ustalenia uderzyłyby z całą mocą w nasz kraj, wobec którego wszczęto procedurę KE dotyczącą zasad państwa prawa.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że pomysł zostanie zatwierdzony jeszcze przed 2020 rokiem. Komisarz do spraw budżetowych, Guenther Oettinger, wziął go bowiem już pod uwagę w swoich pracach nad budżetem na rok 2018. Oettinger zgadza się z tym, że tak drastyczne karanie krnąbrnych państw powinno przynieść pozytywne skutki.

źródło: msn.com

...

Zobacz również