Zbliża się 10 listopada, czyli dzień kolejnej miesięcznicy smoleńskiej pod Pałacem Prezydenckim. Wszystkie media, które w związku z tym wydarzeniem spodziewają się kolejnych zamieszek, srogo się zawiodą. Nie będzie już bowiem kontrmiesięcznicy smoleńskiej.

Przed paroma godzinami zakończyła się konferencja prasowa przedstawicieli Stowarzyszenia Obywatele RP. To właśnie Obywatele RP są głównymi organizatorami i uczestnikami kontrmiesięcznic smoleńskich.

Pójdą pod Pałac

Na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele stowarzyszenia poinformowali, że 10 listopada Obywateli RP nie będzie pod Pałacem Prezydenckim. W tym czasie postanowili oni bowiem upamiętnić pamięć zmarłego Piotra Szczęsnego, mężczyzny, który podpalił się pod Pałacem Kultury w akcie protestu przeciw polityce PiS. I to właśnie tam zamierzają 10 listopada zebrać się Obywatele RP.

 

Listopadowa miesięcznica będzie z pewnością dużym wyzwaniem dla mediów. Część z nich z pewnością będzie bardziej skupiała się na przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu, część jednak za ważniejsze uzna zebranie się ludzi pod Pałacem Kultury. Inne media, które chciałby transmitować oba wydarzenia, znajdą się w trudnej sytuacji.

Źródło: facebook.com/ObywateleRP.org

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

...

Zobacz również