To już jest CHORE! Dzieciaki palą własną skórę by imponować rówieśnikom

To już jest CHORE! Dzieciaki palą własną skórę by imponować rówieśnikom Źródło: źródło; youtube.com

Mało kto wie, że reakcja dwóch produktów, które mamy w naszych domach, może dać powalające efekty. Wystarczy zmieszać je ze sobą, by wywołać u siebie potworne rany i zagrozić własnemu zdrowiu. Przyjemność w okaleczaniu się coraz częściej odnajdują niestety dzieci.

Salt and ice challange to kontrowersyjne wyzwanie, które ogromną popularność zdobyło kilka lat temu. Dzieci, zwłaszcza w USA, masowo sprawdzały swoje możliwości wytrzymania bólu. Posypywały np. swoje ciała solą i przykładały do tego kostki lodu. Zachodząca w ten sposób reakcja "wypala" zimnem skórę.

Dowód na bycie twardzielem

Chodzi oczywiście o to, by pokazać, że nie jest się "mięczakiem". Pierwszy raz o wyzwaniu zrobiło się głośno pod koniec 2012 roku. Wówczas w internecie pojawiły się pierwsze nagrania dzieci, które bawią się solą i lodem. Jedne chciały pokazać, że nie są tchórzami, a inne po prostu sprawdzić, jak to działa. Efekt był przerażający - do szpitala zaczęły masowo trafiać dzieci z poparzeniami wszystkich stopni. Najgorsze przypadki dotyczyły "największych twardzieli". Ci mieli uszkodzone kości i upośledzone ruchy. Lekarze ostrzegają, że w miejscach, gdzie przykładano lód do soli na skórze, do końca życia pozostaną blizny, a skóra stanie się martwa. Niestety, mimo ostrej walki z głupią zabawą, po raz kolejny głośno o bzdurnym wyzwaniu. W internecie znów pojawiają się filmy tytułowane "ice & salt challange", które zdobywają rosnącą popularność. Problem znów narasta, zwłaszcza w USA. https://www.youtube.com/watch?v=IAdXaJOGgpM źródło: wolnosc24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News