Okazuje się, że znajomość języka angielskiego wśród ludzi wykształconych w XXI wieku wcale nie jest oczywistością. Resort ministra Jana Szyszki postanowił pomóc urzędnikom i wysłać ich na kurs do Wielkiej Brytanii.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podlegający ministrowi środowiska, ogłosił niedawno przetarg dotyczący wysłania urzędników do… Wielkiej Brytanii. Chodzi o kurs językowy, gdzie na kursantów czekają intensywne ćwiczenia poprawiające znajomość języka obcego.

Szkolenie jest przewidziane dla około czterdziestu osób. Sam kurs ma trwać pięć dni i odbywać się w miastach liczących powyżej stu tysięcy mieszkańców. Jednak sam program nauki obejmuje nie tylko zajęcia grupowe. Na kursantów czekają dodatkowe lekcje indywidualne. Łącznie zajęcia trwałyby przez osiem godzin dziennie.

Wartość przetargu, jaki obecnie trwa, szacuje się aż na czterysta tysięcy złotych! Przelot, zakwaterowanie oraz sam kurs pochłonie fortunę.

Jednak biuro resortu uważa, że intensywny kurs pozwoli na udoskonalenie umiejętności językowych. Uważa, że edukacja i ciągłe podnoszenie własnych kwalifikacji jest istotne nie tylko dla tych osób, które podejmą się kursu, ale i ich potencjalnych współpracowników.

 

 

Zobacz również