Od miesięcy atmosfera między Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem jest bardzo napięta. Prezydent jest skonfliktowany z szefem MON do tego stopnia, że w sprawę angażował się nawet Jarosław Kaczyński. Jego interwencja nic jednak nie dała, a Polacy dalej są świadkami bitwy na szczytach władzy. Potężny cios wykonał właśnie Andrzej Duda.

Prezydent postanowił okrutnie zemścić się na szefie MON, który cały czas uprzykrza mu życie. Duda na tydzień przed świętem Wojska Polskiego zdecydował, że w ten dzień nie odbędzie się tradycyjne już wręczanie nominacji generalskich i admiralskich. Nieoficjalnie wiadomo, że to zemsta za utrącenie gen. Kraszewskiego z Biura Bezpieczeństwa Narodowego, o które postarał się Macierewicz.

Jak podała Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podjął taką decyzję, ponieważ „nie ma warunków do merytorycznej oceny przedstawionych kandydatur”. Wpływać na to ma brak komunikacji między MON i Kancelarią, którą od miesięcy blokuje sam Antoni Macierewicz.

– W ocenie Prezydenta, trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich – czytamy w oświadczeniu Kancelarii.

Brak uroczystości wręczenia nominacji to już tradycja, która odbywa się co roku w święto Wojska Polskiego. Jej brak to ogromne uderzenie w prestiż MON i wizerunek Antoniego Macierewicza. To także demonstracja siły ze strony Andrzeja Dudy, który jedną decyzją zniweczył plany Macierewicza.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również