Anna Streżyńska ogłosiła dziś swoją dymisję i tym samym rezygnacje z funkcji minister cyfryzacji. Jej odejście nie obyło się jednak bez kontrowersji. Obywatelom nie mieści się w głowach to, co zrobiła na niedługo przed dymisją.

Szaleństwo Streżyńskiej

Zeszły rok był niezwykle udany dla pracowników Ministerstwa Cyfryzacji i chyba tylko dla nich. Zatrudnieni w resorcie otrzymali łącznie 1,5 miliona złotych nagród. Zdaniem Streżyńskiej całkowicie na nie zasłużyli. Najwięcej pieniędzy dostali zastępcy odchodzącej szefowej resortu. Kwoty po prostu porażają i doprowadzają do furii społeczeństwo.

Podczas gdy Polacy zarabiają w skali europejskiej bardzo mało, pracownicy ministerstwa otrzymali gigantyczne nagrody. Pytanie brzmi, za co konkretnie? Skandaliczna decyzja Streżyńskiej jest świadectwem arogancji władzy, która kpi sobie z obywateli. Należy podkreślić, że poprzednicy PiS-u w tej materii niewiele się różnili. W polskiej rzeczywistości nagrody dla nieudolnych pracowników ministerstw to haniebny standard. Kwoty są jednak coraz wyższe, a Streżyńska dosłownie rozwścieczyła obywateli swoją hojnością z naszych podatków.

ZOBACZ TAKŻE: Jest przeciek! Po Streżyńskiej CZOŁOWY minister z hukiem wylatuje z rządu!

Nie do wiary!

Sprawę ujawnił poseł Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Brejza, pytając o nią w swojej interpelacji. Odpowiedź wbija w fotel. Potężne kontrowersje wywołuje fakt, że Marek Zagórski, Paweł Majewski i Karol Okoński, czyli trzech zastępców ustępującej szefowej resortu cyfryzacji, dostało po 51,4 tys. złotych premii. To absolutne szaleństwo.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński go zabije! Co za zwrot, Morawiecki CHCE UCHODŹCÓW W POLSCE

Nie są oni jedynymi sowicie wynagrodzonymi pracownikami ministerstwa. Krzysztof Szubert otrzymał 42 tys. złotych, Krzysztof Silicki 27 tysięcy złotych, a Piotr Woźny 8,7 tys. złotych. Anna Streżyńska stoi murem za tą decyzją, twierdząc, że „wiceministrowie zasługują na o wiele większe wynagrodzenia”. Internauci zarzucają Streżyńskiej, że skoro okazała się fatalną minister, a jej zastępcy są tak wspaniali jak mówi, to powinna oddać im swoje uposażenie.

ZOBACZ TAKŻE: Zlinczują go za to! Gowin ujawnił najbardziej skrywaną tajemnicę PiS

Te nagrody w żaden sposób nie odzwierciedlają ich codziennego wkładu i zaangażowania – mówi polityk.

źródło: wprost.pl

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Kto jest bogatszy: Lewandowski czy Radwańska? Najbogatsi Polacy przed 40. w 2017 roku [ZOBACZ!]

...

Zobacz również